Ben Chilwell został zawodnikiem Chelsea!

Kolejny, duży transfer w letnim oknie przeprowadziła Chelsea. Nowym zawodnikiem „The Blues” został Ben Chilwell, były defensor Leicester. Za lewego obrońcę londyński klub zapłacił 50 milionów funtów.

Zespół ze Stamford Bridge interesował się 23-latkiem już od grudnia. Od początku negocjacji, przedstawiciele Leicester postawili twarde warunki. Ekipa „Lisów” nie zamierzała sprzedać swojego piłkarza za mniejszą kwotę, niż 70 milionów funtów.

Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy drużyna z King Power Stadium nie zagwarantowała sobie udziału w Lidze Mistrzów. Dodatkowo każdy klub na świecie musi zmagać się z kryzysem, który jest efektem koronawirusa. Kilka szczegółów sprawiło, iż zarząd Leicester zmniejszył swoje wymagania.

Ben Chilwell został piłkarzem Chelsea

W środę Ben Chilwell został zaprezentowany jako nowy gracz „The Blues”. Według doniesień mediów, Chelsea zapłaciła za piłkarza około 50 milionów funtów. Z kolei 23-latek podpisał kontrakt do 2025 roku.

W krótkiej rozmowie z oficjalną stroną klubu, Ben Chilwell skomentował transfer – Cieszę się, że dołączam do Chelsea w tym niezwykle ekscytującym czasie. Nie mogę doczekać się, kiedy zacznę być częścią młodego, dynamicznego zespołu, który prowadzi Frank Lampard. Mam nadzieję, że wkrótce zagramy przy pełnych trybunach na Stamford Bridge.

Kolejne wzmocnienia

Już w czwartek Chelsea powinna ogłosić kolejne wzmocnienie. Do drużyny dołączy Thiago Silva, który zakończył swoją przygodę z PSG. Dodatkowo, „The Blues” uzgodnili już transfer Kaia Havertza.