Ben White o krok od Arsenalu. Ogromne pieniądze!

W trwającym oknie transferowym Arsenal sprowadził jak na razie Nuno Tavaresa z Benfiki za kwotę 8 milionów euro. Londyński klub intensywnie pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami. Według ostatnich doniesień mediów, 'Kanonierzy” są już o krok od jednej z największych transakcji w historii klubu. Zespół ma zasilić Ben White, a Arsenal zapłaci za defensora około 50 milionów funtów.

Od dłuższego czasu Arsenal poszukiwał środkowego obrońcy. Z drużyną pożegnał się David Luiz. Z kolei William Saliba ponownie nie otrzymał szansy w pierwszym zespole i trafił na wypożyczenie do Marsylii. Tym sposobem Arsenal obrał sobie za cel sprowadzenie defensora, który stanie się filarem obrony „Kanonierów”.

Ben White zostanie graczem Arsenalu

Priorytetem londyńskiego klubu był Ben White. Anglik już w zeszłym roku znalazł się na radarze kilku klubów, jednakże zarząd Brighton niespecjalnie chciał sprzedawać zawodnika i czekał tylko na duże oferty. Taka dotarła dopiero teraz. Jak informuje David Ornstein z „The Athletic”, Arsenal osiągnął porozumienie z Brighton w sprawie kwoty transferu.

Według wspominanego źródła, „Kanonierzy” zapłacą około 50 milionów funtów. Tym sposobem Ben White stanie się trzecim najdroższym wzmocnieniem Arsenalu w historii klubu. Tę transakcję przebijają jedynie transfery Aubameyanga oraz Pepe.