Bertrand Traore wraca do Premier League!

Były piłkarz Chelsea, Bertrand Traore wkrótce będzie miał okazję ponownie wystąpić w Premier League. Według ostatnich doniesień mediów, transfer ofensywnego gracza Lyonu do Aston Villi został już ustalony. Ta transakcja w pewnym stopniu może ucieszyć także… ekipę „The Blues”.

Traore trafił do Chelsea w 2014 roku przenosząc się z młodzieżowej drużyny AJ Auxerre. 25-latek nie zrobił wielkiej kariery na Stamford Bridge, rozgrywając 16 spotkań dla pierwszego zespołu. W trakcie tych występów Traore strzelił cztery gole oraz zaliczył jedną asystę.

Przed sezonem 2017/2018, Bertrand Traore przeniósł się do Lyonu, a francuski klub zapłacił za zawodnika z Burkina Faso 10 milionów euro. Przez trzy kampanie, Bertrand był dość ważnym ogniwem zespołu z Ligue 1, zaliczając najlepsze rozgrywki podczas sezonu 2017/2018, w którym zdobył 13 goli oraz zaliczył 4 asysty w 31 ligowych występach.

Traore wraca do Premier League

Już wkrótce Bertrand Traore pożegna się z Lyonem. Według informacji m.in. „The Athletic”, transfer 25-latka do Aston Villi został uzgodniony. Klub z Premier League ma zapłacić za ofensywnego gracza około 19 milionów funtów. W tym tygodniu Traore przejedzie testy medyczne oraz podpisze kontrakt.

Zysk Chelsea

Co ciekawe, przeprowadzka piłkarza może ucieszyć Chelsea. W trakcie przenosin Traore do Lyonu, „The Blues” ustalili bowiem 15% zysku z przyszłego transferu zawodnika.