Bertrand Traore został zawodnikiem Aston Villi!

Aston Villa nie próżnuje. Zespół z Birmingham zrealizował czwarty, duży transfer w letnim oknie. Zawodnikiem „The Villans” został Bertrand Traore. Piłkarz z Burkina Faso podpisał czteroletni kontrakt.

Dla 25-latka jest to powrót do Premier League. Bertrand Traore w przeszłości reprezentował bowiem barwy Chelsea. Ofensywny gracz nie mógł jednak wywalczyć sobie miejsca w wyjściowym składzie „The Blues”, rozgrywając łącznie 16 spotkań dla pierwszego zespołu. W tym czasie, Traore zdobył 4 gole oraz zanotował 1 asystę.

Transfer do Lyonu

W 2017 roku Bertrand Traore przeniósł się z Chelsea do Lyonu. Francuski klub zapłacił wtedy londyńskiej ekipie 10 milionów euro. Pobyt w Ligue 1 był dla Traore całkiem udany. 25-latek w trakcie sezonu 2017/2018 wystąpił w 31 ligowych potyczkach, zdobywając 13 bramek oraz zaliczając 4 asysty.

W ubiegłej kampanii statystyki Bertranda były znacznie gorsze. W związku z tym, Lyon nie widział przeszkód, by pożegnać się z zawodnikiem.

Bertrand Traore piłkarzem Aston Villi

W sobotę Aston Villa poinformowała za pośrednictwem swoich mediów, iż Bertrand Traore związał się z klubem czteroletnim kontraktem. Według doniesień mediów, Lyon zarobił na sprzedaży gracza 17 milionów funtów. Kwota ta może wzrosnąć do 19 milionów funtów, jeżeli spełnione zostaną warunki zawarte w porozumieniu. Dodatkowo, francuski zespół zagwarantował sobie 15% z przyszłego transferu Traore.

Taki sam zapis w momencie sprzedaży Traore do Lyonu załączyła Chelsea. W związku z tym, „The Blues” otrzymają część kwoty, którą zarobił francuski klub.