Bez niespodzianki. Do przerwy pewne prowadzenie Polski w starciu z San Marino!

Trwa drugi wrześniowy mecz eliminacyjny Polaków do mistrzostw świata 2022. Biało-Czerwoni rywalizują w Serravalle z San Marino. Do przerwy nie ma niespodzianki. Zawodnicy Paulo Sousy prowadzą 4:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego Polacy przejęli inicjatywę na murawie. Podopieczni Sousy szybko otworzyli mecz, a do siatki po podaniu Linettego trafił Robert Lewandowski.

Drugi gol padł jedenaście minut później. Reprezentacja Polski stworzyła bardzo składną akcję, a gola strzelił Karol Świderski, który wykorzystał dobrą piłkę Tymoteusza Puchacza.

Dublet Lewandowskiego

Już w 21. minucie mieliśmy 3:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, a Karol Świderski wcielił się tym razem w rolę asystenta. Warto wyróżnić tutaj Jakuba Modera, który posłał świetną futbolówkę do Świderskiego.

Dla Roberta był to dość istotny gol. Napastnik Bayernu został drugim najlepszym strzelcem w historii eliminacji mistrzostw świata. Przed nim tylko Cristiano Ronaldo.

Efektowna końcówka

Polacy przyspieszyli tuż przed końcem pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Karol Linetty, a chwilę później drugą bramkę w spotkaniu powinien zdobyć Świderski, ale snajper PAOK-u nie wykorzystał wielkiej szansy.