Copa America: Bez niespodzianki w meczu otwarcia

Nie było niespodzianki w spotkaniu inauguracyjnym Copa America 2015, w którym Chile pokonało Ekwador 2:0! Bramki dla gospodarzy w drugiej połowie meczu zdobyli Vidal i Vargas.

Zawodnicy Chile już od pierwszej minuty starali się zdobyć bramkę, byli jednak nieskuteczni. Bramkarza Ekwadoru nie był w stanie pokonać Sanchez, Valdivia, czy Vidal. Ekwadorczycy z kolei starali się zaskoczyć rywali z kontr, te jednak kończyły się najczęściej na połowie boiska, lub w rękach golkipera Chile – Bravo. Druga połowa miała już nieco wolniejsze tempo i być może to uśpiło defensywę Ekwadoru, co w 67 wykorzystał Arturo Vidal. Pomocnik Juventusu wpadł w pole karne po czym został sfaulowany, a sędzia słusznie podyktował „11”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę turnieju. „La Tri” momentami byli bezradni, a mimo to udało im się stworzyć dogodną sytuację, której jednak nie wykorzystał Enner Valencia, trafiając w poprzeczkę. Zemściło się to okrutnie na piłkarzach Ekwadoru już dwie minuty później. Eduardo Vargas wykorzystał podanie Alexisa Sancheza i ustalił wynik spotkania. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał wprowadzony w drugiej części gry, zawodnik gospodarzy Matías Fernández, lecz nie miało to już przełożenia na końcowy wynik.

Chile: Bravo; Isla, Medel, Jara, Mena; Diaz, Aranguiz (Pizarro 85), Vidal, Valdivia (Matias Fernandez 68), Beausejour (Vargas 46); Alexis Sanchez .

Ekwador: Dominguez; Paredes, Erazo, Achiller, Ayovi; Noboa, Lastra (Quinonez 68), Fidel Martinez (Ibarra 79), Montero; Bolanos, Enner Valencia.