Bezradna Barcelona. Pierwszy taki mecz w historii ekipy z Camp Nou!

 

Trudne czasy nastały w szeregach „Dumy Katalonii”. Choć we wtorkowy wieczór zespół z Camp Nou rozgrywał mecz na własnym obiekcie, to wyraźnym faworytem rywalizacji był Bayern. Bukmacherzy nie pomylili się z predykcjami, gdyż „Bawarczycy” pewnie wygrali 3:0. Bezradność Barcelony potwierdza fakt, iż piłkarze Koemana nie oddali nawet celnego strzału. Po raz pierwszy w historii występów w Lidze Mistrzów.

Nie dość, że „Duma Katalonii” straciła w letnim oknie Leo Messiego i pożegnała się z Griezmannem, to Ronald Koeman podczas meczu z Bayernem nie mógł skorzystać z Aguero, Braithwaite’a, Dembele i Fatiego. Szkoleniowiec Barcelony postawił zatem na duet Depay-de Jong.

Bez celnego strzału

Ofensywa ekipy z Camp Nou była kompletnie bezradna. Wystarczy bowiem powiedzieć, ze Barcelona stworzyła sobie tylko pięć sytuacji bramkowych, wykonując trzy niecelne strzały, a także zaliczając dwa strzały zablokowane.

Oznacza to, iż „Duma Katalonii” nie oddała celnego uderzenia na bramkę Neuera. Jak się okazuje, był to pierwszy mecz w historii występów Barcelony w Lidze Mistrzów, w którym wielokrotny mistrz Hiszpanii nie wykonał celnego strzału.

Komentarze

komentarzy