Bezradna Barcelona przegrywa z Bayernem i żegna się z Ligą Mistrzów!

Niespodzianki nie było. Bayern nie tylko nie pozwolił sobie na przegraną w Monachium, ale zdeklasował Barcelonę wygrywając 3:0. Tym samym „Duma Katalonii” żegna się z Ligą Mistrzów i trafia do fazy pucharowej Ligi Europy.

Zwycięstwo na Alianz Arena lub korzystny wynik w starciu Benfica – Dynamo Kijów. Sytuacja Barcelony była nieciekawa i wydawało się, że szanse „Dumy Katalonii” na awans z grupy są nikłe. Hiszpański zespół całkiem dobrze rozpoczął starcie z Bayernem i próbował przejąć inicjatywę na murawie, wykonując m.in. pressing na „Bawarczykach”. Taki obraz gry nie utrzymał się zbyt długo, gdyż z biegiem czasu podopieczni Nagelsmanna zaczęli kontrolować spotkanie.

Asysta Lewandowskiego i 50. gol Muellera

W 34. minucie meczu mieliśmy 1:0. Piłkę w polu karnym Barcelony otrzymał Robert Lewandowski, który posłał piłkę przed bramkę ter Stegena. Wykorzystał to Thomas Mueller. Niemiecki zawodnik strzelił tym samym swojego 50. gola w Lidze Mistrzów. Jeszcze przed przerwą „Bawarczycy” podwyższyli prowadzenie. Uderzenie z dość dużej odległości wykonał Sane. Mimo to Marc-Andre ter Stegen nie poradził sobie z tym strzałem i puścił drugą bramkę.

Musiala kończy widowisko

Strzelanie na Allianz Arena zakończył Jamal Musiala, który trafił do siatki w 62. minucie meczu. Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry okazję na strzelenie drugiego gola miał Sane, ale Leroy wykonał niecelny strzał na bramkę. Bayern wygrywa 3:0 i kończy fazę grupową z kompletem zwycięstw, natomiast Barcelona zajmuje trzecie miejsce i będzie rywalizować w Lidze Europy.

Bayern Monachium 3:0 Barcelona

1:0 Mueller 34′