Bezwzględny Southgate. Kolejny prztyczek w nos dla angielskich gwiazd

Do Garetha Southgate’a można mieć oczywiście kilka zarzutów. Jednak selekcjonerowi reprezentacji Anglii trzeba przyznać jedno – nie ma on żadnych skrupułów, aby odpalić piłkarzy, którzy zagrali świetny mundial w 2018 roku. Po Walkerze przyszedł czas na Alliego oraz Lingarda.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Zaledwie 11 zawodników z 23-osobowej kadry na ubiegłoroczne mistrzostwa świata znalazło się w najnowszych powołaniach selekcjonera. To pokazuje, że dla 49-latka liczy się tylko to co tu i teraz. Brakuje przede wszystkim wspomnianych trzech graczy oraz Diera. Na pierwszy rzut oka widać, że trener chce odmłodzić kadrę, stąd też powołania dla trójki z Chelsea: Mount, Abraham oraz Tomori. Dziwić może z kolei umieszczenia na tej liście Rossa Barkleya, który ewidentnie znajduje się pod formą.

– Kiedy wybierasz pewną drużynę, to sami piłkarze muszą zobaczyć pewne powody takiej decyzji. Poza tym, jeśli wprowadzimy tych graczy, to kogo z mojej listy powinienem pominąć? Tyczy się to Dele oraz Oxlade’a-Chamberlaina, którzy nie rozegrali w tym sezonie dostatecznej liczby spotkań, aby wejść w odpowiedni rytm. Ponadto wracają do zdrowia po różnych urazach. Spodziewam się, że ci piłkarze będą pracować, aby wrócić do kadry, ponieważ są wojownikami. Odbyłem z nimi pozytywne rozmowy. Chcemy jednak spojrzeć bliżej na niektórych młodych graczy. Zainwestujemy w nich swój czas. Wiemy jednak, że nadal musimy wygrywać mecze, wystawiając ludzi w warunkach, w których sobie poradzą.

Jedną z największych gwiazd Anglików na mundialu był Dele Alli. Sezon 2018/2019 oraz początek obecnej kampanii nie jest jednak najlepszy w jego wykonaniu.

– Myślę, że szczególnie ostatni rok okazał się dla niego frustrujący z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. Jest kilka rzeczy, z którymi musi się zmagać, ale on jest wojownikiem. Wiem, że powróci do naszego zespołu. W klubie musi walczyć o miejsce w składzie, a obecnie Tottenham posiada wyrównaną i silną kadrę, więc ta rywalizacja zależy od systemu gry.

Anglicy w nachodzących meczach eliminacji spotkają się z Czechami oraz Bułgarią.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy