Bielik trafi do faworyta Championship? Polak blisko transferu wraz z zawodnikami Chelsea i Evertonu

Krystian Bielik

Po braku wyjazdu na przedsezonowe tournée, dalsza kariera Krystian Bielika w Arsenalu jest już raczej niemożliwa. Polak dostał wolną rękę w poszukiwaniu kolejnego klubu i bardzo prawdopodobne, że 21-latek przeniesie się do Championship.

Zgodnie z informacjami „The Telegraph” zainteresowanie obrońcą wykazuje Derby, jeden z uczestników play-offów poprzedniego sezonu Championship. W ubiegłej kampanii Frank Lampard, ówczesny szkoleniowiec klubu, sprowadził na wypożyczenie aż trzech piłkarzy, którzy mieli znaczący wpływ na wyniki zespołu. Byli to dwaj gracze Chelsea – Mason Mount oraz Fikayo Tomori, a także napastnik Liverpoolu – Harry Wilson.

Przed tym sezonem historia ma się powtórzyć. O ile Mount raczej na pewno zostanie w „The Blues”, o tyle kolejna dwójka może powrócić na Pride Park Stadium. Swoje plany zdradził Phillip Cocu, który w piątek oficjalnie został potwierdzony nowym szkoleniowcem zespołu.

– Rynek jest trudny i musimy być pewni zawodników, po których sięgniemy. Nadal istnieje wiele możliwości i będzie dużo ruchu w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zawsze starasz się korzystać ze swoich kontaktów w futbolu. Jeśli czujemy, że potrzebujemy gracza dla tego składu, staramy się przekonać drugą stronę, że dobrym krokiem dla gracza wypożyczającego jest przyjście do naszego zespołu w celu jego rozwoju. Wypożyczenie Mounta, Tomoriego i Wilsona? To będzie trudne, ale nie mówię, że niemożliwe.

Do tej pory Derby zapytało o trzech zawodników: Krystiana Bielika, Ethana Ampadu oraz Matthewa Penningtona. Największe problemy „Barany” mogą mieć z przekonaniem tego drugiego, ponieważ Walijczyk jest już o krok od przenosin do RB Lipsk. Wczoraj na Twitterze pojawiły się zdjęcie z pobytu obrońcy w Niemczech i najprawdopodobniej te przenosiny są już na skraju finalizacji.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy