Bohater Alcoyano. Niezwykła historia golkipera trzecioligowca!

W sensacyjnych okolicznościach Real Madryt pożegnał się z Pucharem Króla. Piłkarze Zinedine’a Zidane’a nie zdołali pokonać trzecioligowej ekipy Alcoyano. Jednym z bohaterów niżej notowanego zespołu został 41-letni Jose Juan Figueras. Choć doświadczony golkiper ma za sobą lata kariery, to właśnie w środowy wieczór rozegrał swój najważniejszy mecz w karierze.

Jose Juan Figueras pierwsze poważne kroki stawiał w Celcie Vigo. To właśnie w tym zespole 41-latek zaliczył pierwszy i jednocześnie ostatni występ w najwyższej klasie rozgrywkowej. W trakcie sezonu 2002/2003 Figueras wszedł w drugiej połowie starcia z Racingiem Santander. Chwilę później Hiszpan musiał wyciągać piłkę z siatki, gdyż rywale wykorzystali rzut karny. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Jose Juan Figueras po raz drugi stracił gola. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Podczas swojej kariery Jose Juan Figueras najdłużej przebywał w ekipie CD Lugo, występując na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy. Od lipca 2019 roku 41-latek jest graczem CD Alcoyano. To zespół rywalizujący aktualnie w Segunda Division B, czyli w trzeciej klasie rozgrywkowej. Dla wielu graczy tej ekipy środowe starcie z Realem Madryt było najważniejszym spotkaniem w karierze.

Świetny występ

Nie inaczej było w przypadku Jose Juana Figuerasa, który mimo wielu lat kariery, nie miał okazji zmierzyć się z tak wymagającym rywalem. 41-latek został bohaterem swojej ekipy.

Doświadczony golkiper w trakcie spotkania z Realem Madryt wykonał 10 interwencji. Żaden inny bramkarz, który stanął przeciwko „Królewskim” w tym sezonie, nie obronił więcej strzałów. Nic dziwnego, że w oczach stron zajmujących się ocenami piłkarzy za występy, Jose Juan Figueras był najlepszym zawodnikiem meczu.