Bramka Kevina De Bruyne gwarantuje Manchesterowi City zwycięstwo z Atletico! [WIDEO]

W pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów, gracze Manchesteru City rywalizowali na Etihad Stadium z Atletico Madryt. Gospodarze zdołali wypracować sobie skromną zaliczkę przed meczem w Hiszpanii. Decydującego gola strzelił Kevin De Bruyne, który otrzymał świetne podanie od Phila Fodena.

Przebieg pierwszej połowy rywalizacji nie mógł zaskoczyć. Manchester City kontrolował wydarzenia na boisku, ale brakowało konkretów. Wydarzenia na murawie idealnie obrazowały statystyki. „The Citizens” stworzyli sobie tylko sześć sytuacji bramkowych, bez strzału celnego na bramkę Oblaka. Z kolei Atletico Madryt nie zdołało nawet wypracować sobie jakiejkolwiek szansy.

Gol Kevina De Bruyne

Kluczowa okazała się zmiana w 68. minucie spotkania, gdy na murawie pojawił się Phil Foden. Angielski zawodnik całkowicie zmienił przebieg rywalizacji, posyłając genialną piłkę do Kevina De Bruyne. Belg strzelił gola na 1-0.

Foden kilkukrotnie napędził ataki swojego zespołu. Ostatecznie zakończyło się skromnym zwycięstwem Manchesteru City.

Manchester City 1-0 Atletico Madryt

1-0 Kevin De Bruyne 70′