Brazylia postawiła na swoim. Ośmiu piłkarzy Premier League zawieszonych na pięć dni?!

Wrześniowa przerwa reprezentacyjna wprowadza sporo zamieszania. Przynajmniej w kontekście Premier League. Kilka angielskich klubów nie wyraziło zgody na wyjazd swoich zawodników na zgrupowanie kadry. Rozgoryczona tym faktem była Brazylia, która skierowała do FIFA specjalne pismo o zawieszenie wybranych piłkarzy na okres pięciu dni. Według ostatnich doniesień, międzynarodowa organizacja przychyliła się do tej prośby. Zespoły z Premier League na pewno spróbują odwołać się od decyzji.

O co chodzi? Wyjazdy niektórych zawodników z Premier League na zgrupowanie kadry powodowałyby kwarantanny dla tych piłkarzy. W związku z tym, zespoły z angielskiej ekstraklasy zatrzymały graczy u siebie. Niektórzy zawodnicy postawili jednak na swoim. W tym gronie byli Argentyńczycy, którzy zjawili się na meczu z Brazylią i zostali zatrzymani przez służby, ze względu na złamanie przepisów covidowych.

FIFA zawiesi ośmiu zawodników

Na zgrupowanie reprezentacji Brazylii nie przyjechało aż ośmiu zawodników z Premier League. Z tego też powodu, Brazylia postanowiła wystosować pismo do FIFA, w którym powołała się na przepis dotyczący zawieszenia zawodnika na pięć dni w związku z niezjawieniem się piłkarza na zgrupowaniu.

Jak informuje m.in. Simon Stone z BBC Sport, FIFA ukarała piłkarzy. W tym gronie są: Roberto Firmino, Fabinho, Alisson (Liverpool), Ederson, Gabriel Jesus (Manchester City), Raphina (Leeds United), Fred (Manchester United) i Thiago Silva (Chelsea). Co ciekawe, Brazylia oszczędziła Richarlisona, który także nie zjawił się na zgrupowaniu. Piłkarz Evertonu uczestniczył jednak w igrzyskach olimpijskich, więc brazylijska federacja zapewne oszczędziła gracza „The Toffees”.

Dla niektórych zawodników, takich jak Thiago Silva i Fred, zawieszenie oznacza nie tylko ominięcie meczu w Premier League, ale również spotkania w Lidze Mistrzów. Można przypuszczać, że angielskie kluby spróbują odwołać się od tej decyzji, ale zmiany w tej sprawie są mało prawdopodobne.