Brentford bez awansu, Said Benrahma z transferem do Premier League?

Nie udało się ekipie Brentford wywalczyć awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół miał dwie poważne szanse, jednakże dwukrotnie kończyły się one klęską. Czy w związku z tym, Said Benrahma opuści klub? Wiele na to wskazuje.

Algierczyk z pewnością należy do grona najlepszych graczy Championship sezonu 2019/2020. 24-latek zdobył 17 goli, a także zaliczył 10 asyst w 47 ligowych występach (razem z fazą play-off). Dobra postawa ofensywnego gracza wzbudziła zainteresowanie zespołów z Premier League.

Czas na transfer?

Said Benrahma przed meczem z Fulham został zapytany o możliwy transfer do jednej z ekip rywalizujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Algierczyk oznajmił, iż skupia się na grze w Brentford i z drużyną „The Bees” chciałby grać w Premier League.

Ostatecznie zespół przegrał finałowe starcie w fazie play-off. Oznacza to, iż w przyszłym sezonie Brentford będzie dalej rywalizować w Championship. Taki rozwój spraw może odbić się na kadrze drużyny.

Wielu chętnych

Najlepsi gracze Brentford po dobrej kampanii z pewnością otrzymają konkretne propozycje z angielskiej ekstraklasy. W tym gronie jest Said Benrahma. Według football.london, zainteresowanie Algierczykiem wykazują m.in. Chelsea, Arsenal czy West Ham.

Ewentualna przeprowadzka 24-latka do tych zespołów zależeć będzie od innych ruchów transferowych. „Kanonierzy” planują podpisać kontrakt z Willianem. W związku z tym, „The Blues” stracą jednego z kluczowych graczy. Jeśli przeprowadzka Havertza do Londynu nie dojdzie do skutku, to ekipa ze Stamford Bridge na pewno skieruje swoją uwagę na Algierczyka.