„Buksa Judasz” – obraźliwe transparenty pojawiły się w ośrodku treningowym Wisły Kraków

Ogromne zamieszanie wzbudziła sprawa Aleksandra Buksy. Młody napastnik Wisły Kraków podjął decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z zespołem. Ten krok zawodnika rozwścieczył kibiców, którzy najpierw otwarcie krytykowali piłkarza w mediach społecznościowych, a teraz wywiesili banery w ośrodku treningowym klubu.

Postawa Buksy podzieliła neutralnych kibiców. Część osób uważa, iż piłkarz ma prawo zrezygnować z przedłużenia umowy, choć wcześniej rzekomo dał słowo. Inni twierdzą, iż deklaracja zawodnika powinna zostać spełniona. Nie zaskoczy raczej nikogo zachowanie sympatyków Wisły Kraków, którzy oceniają decyzję 18-latka za niedopuszczalną.

Judasz

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów na temat decyzji Aleksandra Buksy. Rozgoryczeni kibice Wisły Kraków poszli jednak o krok dalej, wywieszając płachty w ośrodku treningowym „Białej Gwiazdy”.

Pojawiło się wiele haseł, rozpoczynając od określeń „Judasz”, po zdania „Białą Gwiazdę całowałeś, lecz za kasę się sprzedałeś” czy „Tatuś kupi ci karierę, ale dla nas jesteś zerem”. Serwis LoveKraków.pl skontaktował się z klubem, który oznajmił, iż niezwłocznie zareagował na incydent i usunął transparenty.