Były piłkarz Arsenalu krytycznie wobec kadry klubu – 10 piłkarzy za słabych na grę w zespole

Cały czas Arsenal walczy o grę w Lidze Mistrzów podczas sezonu 2019/2020. „Kanonierzy” mają dwie drogi, by osiągnąć ten cel. Jedna z nich to TOP4 w Premier League. Druga natomiast to zwycięstwo w Lidze Europy. Choć klub może zakończyć sezon całkiem udanie, to były zawodnik Arsenalu uważa, że w kadrze jest spora grupa słabych piłkarzy.

Po tym jak podopieczni Unaia Emery’ego pokonali na własnym stadionie Manchester United, wydawać by się mogło, że londyńska ekipa ma prawdziwą autostradę do zakończenia sezonu w czołowej czwórce. Klub z Emirates zakończył wtedy rywalizacje z drużynami słynnego TOP6. W ostatnich dniach, „Kanonierzy” zaliczyli jednak dwie poważne wpadki.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Pierwsza z nich to sensacyjna porażka na swoim obiekcie z Crystal Palace. „Orły” wygrały derbowy mecz 3-2, komplikując tym samym sytuację Arsenalu w kontekście miejsca w czołowej czwórce.

Sprawa pogorszyła się jeszcze bardziej po wyjazdowym meczu z Wolverhampton. „Wilki” ponownie udowodniły, że mają patent na ekipy z szóstki, wygrywając pewnie spotkanie 3-1. Przed 36. kolejką, Arsenal zajmuje piąte miejsce ze stratą zaledwie jednego punktu do Chelsea. Wydaje się zatem, że kwestia zajęcia miejsca w TOP4 jest sprawą otwartą.

Zmiany

Nawet w momencie, gdy „Kanonierzy” zakończą sezon pomyślnie (wygrana w LE lub miejsce w Premier League premiowane grą w LM), Arsenal najprawdopodobniej czekają prawdziwe zmiany. W mediach od dłuższego czasu mówi się o rewolucji, jaką ma przeprowadzić Unai Emery. Podobne zdanie na ten temat ma były piłkarz klubu, Kevin Campbell.

Anglik stwierdził w rozmowie z talkSPORT, że 10 piłkarzy nie zasługuje na grę w londyńskiej ekipie – Myślę, że Arsenal ma 10 piłkarzy za słabych na grę w zespole. Nie zamierzam winić tylko Mustafiego za mecz z Crystal Palace, gdyż uważam, że cały zespół zawinił, mimo iż on popełnił błąd. Wydaje się, że aż 10 zawodników Arsenalu powinno poszukać sobie nowego miejsca.

Campbell nie wymienił jednak konkretnych nazwisk. Którzy piłkarze według Was powinni opuścić Emirates Stadium?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy