Były piłkarz Chelsea został zawodnikiem Zagłębia Lubin!

Były piłkarz m.in. Chelsea, Fenerbahce oraz Slavii Praga – Miroslav Stoch został zawodnikiem Zagłębia Lubin. 31-latek związał się z polskim zespołem do końca obecnego sezonu. Od kilku miesięcy ofensywny gracz pozostawał bez klubu. 

W 2006 roku Chelsea podjęła decyzję o sprowadzeniu słowackiego zawodnika. Miroslav Stoch zdołał zadebiutować w pierwszym zespole, notując łącznie pięć występów dla „The Blues”. Jak to bywa w londyńskiej ekipie, przed rozstaniem z Chelsea, Miroslav Stoch trafił na wypożyczenie. Przez jeden sezon ofensywny gracz reprezentował barwy FC Twente.

W 2010 roku słowacki zawodnik na stałe pożegnał się z Londynem. Stoch trafił do Fenerbahce, będąc zawodnikiem tureckiego klubu przez siedem lat. W tym czasie 31-latek spędził kilka kampanii na wypożyczeniu, m.in. w PAOK-u czy Al-Ain. Definitywnej przeprowadzki Stoch doczekał się w 2017 roku, przechodząc do Slavii Praga. Pobyt w lidze czeskiej był dla 31-latka całkiem udany. W trakcie rozgrywek 2018/2019, Stoch strzelił 12 goli oraz zanotował 10 asyst w ligowych rozgrywkach.

Miroslav Stoch zawodnikiem Zagłębia Lubin

Od sierpnia ubiegłego roku Miroslav pozostawał bez klubu, po tym jak zakończyła się jego przygoda z PAOK-iem. Ten fakt wykorzystało Zagłębie Lubin, które sprowadziło ofensywnego zawodnika do drużyny.

Stoch ma reprezentować barwy Zagłębia do końca obecnej kampanii.