Były piłkarz Manchesteru City zostanie nowym dyrektorem sportowym United?

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer

Do tej pory głównym kandydatem na stanowisko dyrektora sportowego Manchesteru United był Paul Mitchell, obecnie pracujący dla RB Lipsk. Anglik przed wyjazdem do Niemiec współpracował z Maurico Pochettino w Tottenhamie, co dawało mu największe szanse w konkursie na tę posadę. Dobre wyniki Ole Gunnara Solskjaera mogą jednak wykluczyć zmianę szkoleniowca, a to będzie mieć także wpływ na inne decyzje klubu.

Ed Woodward, wiceprezes klubu, rzekomo zidentyfikował już najlepsze osoby do tej roli. Według angielskich mediów są nimi John Murtagh oraz Tony Whelan. Woodward chce zatrudnić kogoś, kto pracował już w klubie i zna mechanizmy jego działania.

Murtagh jest obecnie dyrektorem ds. Rozwoju młodzieży i w przeszłości współpracował już z takimi zawodnikami jak Jesse Lingard, Paul Pogba czy Marcus Rashford. Z kolei Whelan pełni funkcję asystenta dyrektora akademii i jego kandydatura także jest brana mocno pod uwagę. Co ciekawe ten drugi w swojej piłkarskiej karierze reprezentował barwy odwiecznego rywala – Manchesteru City.

Jakiś czas temu z tą funkcją łączono wielu byłych graczy „Czerwonych Diabłów”, na czele z Patrickiem Evrą oraz Peterem Schmeichelem.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy