Były piłkarz Manchesteru United: Harry Maguire nie jest liderem

Występy Harry’ego Maguire’a bardzo często są oceniane przez pryzmat kwoty, jaką wydał Manchester United na środkowego obrońcę. Według wielu kibiców czy ekspertów, Maguire spisuje się poniżej oczekiwań. W gronie osób, które tak twierdzą jest Paul Parker. Były gracz Manchesteru United oznajmił, iż zespół z Old Trafford może nawet rozważyć sprowadzenie defensora, który zastąpiłby byłego gracza Leicester.

Początki Harry’ego Maguire’a w Manchesterze United były obiecujące. 27-latek nie schodził z pewnego poziomu, będąc ważnym ogniwem zespołu. Nie bez powodu środkowy defensor już kilka miesięcy po transferze otrzymał opaskę kapitana. Ole Gunnar Solskjaer widzi w zawodniku nie tylko lidera obrony, ale całego zespołu.

Potrzebny defensor

Inne zdanie na temat Maguire’a ma Paul Parker, były defensor „Czerwonych Diabłów”. 56-latek w rozmowie z The Sun stwierdził, iż Harry Maguire nie jest prawdziwym liderem i zespół z Old Trafford powinien rozważyć sprowadzenie zawodnika, który mógłby zająć jego miejsce w składzie – Pomimo pozycji, jaką zajmuje aktualnie Manchester United, klub musi wzmocnić się nowymi zawodnikami. Jeśli chodzi o środkowego obrońcę, ludzie mówią o sprowadzeniu partnera dla Maguire’a. Dlaczego to nie może być gracz, który będzie występować obok Lindelofa?

Harry Maguire nie jest liderem. Gra dla siebie, często znajduje się zbyt głęboko, popełnia błędy. Przy bramce dla Sheffield United postawił Davida de Geę w bardzo trudnej sytuacji. Wykonał fatalne wybicie, a tymczasem ludzie obwiniają bramkarza.