Były trener Udinese chwali Piotra Zielińskiego: Jest jak Kevin De Bruyne

Wiele pozytywnych słów pojawiło się w ostatnim czasie na temat gry Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski przeżywa bardzo dobry okres w Napoli. Pełen podziwu postawy 26-latka jest Francesco Guidolin, były trener Udinese, który prowadził polskiego pomocnika w trakcie jego pobytu w Udine. 65-latek porównał nawet Zielińskiego do Kevina De Bruyne. 

Piotr Zieliński został bohaterem Napoli podczas pierwszej kolejki Serie A w 2021 roku. Zespół Gennaro Gattuso wygrał na wyjeździe z Cagliari 4:1, a dwie bramki dla ekipy z Neapolu strzelił Piotr Zieliński. Przy pierwszym trafieniu reprezentant Polski popisał się genialnym uderzeniem, nie dając żadnych szans rywalowi.

Zieliński jak De Bruyne

Postęp Polaka zauważa Francesco Guidolin. To 65-latek był pierwszym szkoleniowcem Piotra Zielińskiego we Włoszech. 26-latek trafił do klubu z Udine w 2011 roku, gdy drużynę prowadził właśnie Guidolin. Włoski trener w trakcie rozmowy z Il Mattino wypowiedział się na temat reprezentanta Polski – Piotr Zieliński jest jak Kevin De Bruyne, jednakże musi zacząć strzelać więcej bramek. 

Wierzyłem, że tak się rozwinie. Gdy przybył do Udine, zobaczyłem dzieciaka, który od razu zaprezentował świetne umiejętności, które pozwolili mu zostać międzynarodowym zawodnikiem. Od zawsze Zieliński był dla mnie ofensywnym pomocnikiem, klasyczną dziesiątką. Z biegiem czasu zdałem sobie sprawę, że może grać także w środku pola, co udowodnił u boku Maurizio Sarriego. Jest wszechstronnym zawodnikiem, ale zawsze krytykuję go za jeden aspekt. Jako pomocnik musi strzelić 10 goli na sezon. 

Komentarze

komentarzy