Callum Robinson o szczepieniu: Nie zrobiłem tego. To mój wybór

Choć wpływ koronawirusa na rozgrywki piłkarskie znacząco zmalał, to ciągle zdarzają się przypadki, w których pandemia odciska swoje piętno na zawodniku lub nawet całym klubie. W związku z tym pojawia się spore grono piłkarzy czy trenerów, które zachęca do szczepienia. W tej grupie nie jest Callum Robinson. Co więcej, gracz WBA otwarcie przyznał, iż nie zdecydował się na szczepienie.

Callum Robinson to aktualnie gracz West Bromwich Albion, ekipy rywalizującej w Championship, a także reprezentant Irlandii. 26-latek w listopadzie 2020 roku nie mógł uczestniczyć w meczach kadry w wyniku zakażenia. Ten sam powód wykluczył 26-latka z pierwszego wrześniowego spotkania eliminacyjnego mistrzostw świata.

Callum Robinson o szczepieniu

Choć snajper WBA dwukrotnie zakaził się koronawirusem, to piłkarz otwarcie przyznał, iż nie zdecydował się na szczepienie i na ten moment nie zamierza tego robić – Nie byłem szczepiony. To mój wybór w tej chwili. Oczywiście irytuje mnie fakt, iż dwukrotnie byłem zakażony, ale mimo to nie zdecydowałem się na szczepienie. W przyszłości mógłbym zmienić zdanie, ale w tej chwili mam taką opinię. 

Piłkarz został zapytany o to, dlaczego nie zdecydował się na szczepienie – Po prostu tego nie zrobiłem. Myślę, że to twój osobisty wybór, a mój aktualnie jest taki, że się nie szczepię. Nie zmuszałbym ludzi do tego, to twój wybór i twoje ciało.

Callum Robinson jest jednym z pierwszych piłkarzy, który tak otwarcie mówi o decyzji dotyczącej niezaszczepienia.