Cassano znowu się wydurnił. „Szczęsny zawsze siedział…”

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny

Wielu byłych piłkarzy po swojej karierze wypowiada się na wiele tematów piłkarskich bez większej znajomości danej sytuacji. Wówczas z pewnym politowaniem możemy czytać te wypowiedzi, które są kompletnie odklejone od rzeczywistości. Tym razem mocno przydzbanił Antonio Cassano.

Była gwiazda Romy zabrała głos między innymi w sprawie Cristiano Ronaldo oraz pozycji bramkarza „Starej Damy”. Dostało się także Wojciechowi Szczęsnemu, który w tym sezonie raczej nie ma na swoim koncie wielu poważnych błędów.

– Buffon powinien regularnie grać, ponieważ to lepsza opcja niż Szczęsny. Wojtek zawsze siedział na ławce w Arsenalu i był jedynie rezerwowym Almunii i Fabiańskiego. W Romie oczywiście zagrał dobry sezon. Wiele się mówi o straconym golu przez Buffona, ale przed tą sytuacją De Ligt także zaliczył błąd.

37-latek chyba kompletnie stracił panowanie nad tym co mówi. Po pierwsze Buffon po raz kolejny trafił do Juventusu, aby piastować pozycje rezerwowego. W pierwszym wywiadzie po dołączeniu do mistrza Włoch padły takie słowa z ust doświadczonego bramkarza i trudno się spodziewać, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Po drugie Cassano chyba nie wybrał sobie najbardziej korzystnego momentu, aby bronić swojego rodaka, ponieważ po ostatniej kolejce „Gigi” może mieć sporo wyrzutów sumienia po stracie punktów przez Juventus.

Po trzecie, i chyba najważniejsze, musimy stanąć oczywiście w obronie Polaka. W poprzednim sezonie Szczęsny prezentował się na tyle dobrze, że zwyczajnie zasłużył na pozycję pierwszego bramkarza. Dodatkowo Antonio posiada ogromne braki z historią Premier League. Szczęsny bowiem rozegrał dla „Kanonierów” 181 spotkań, w tym 132 w samej angielskiej ekstraklasie. Raczej dużo jak na rezerwowego Fabiańskiego oraz Almunii.

Reprezentant Polski po powrocie z wypożyczenia z Brentford w 2010 roku już kilka miesięcy później wygryzł ze składu Łukasza. Z kolei wspomniany wyżej Hiszpan rzeczywiście bronił w Arsenalu, ale jedynie przez rok kiedy w pierwszej drużynie obecny był Wojtek – konkretnie w sezonie 2010/2011. Ile meczów wówczas rozegrał? 11.

No cóż, Cassano znowu się wydurnił, ale to już chyba nikogo nie dziwi.

Komentarze

komentarzy