Cedric Bakambu zawodnikiem Marsylii. Arkadiusz Milik ma nowego konkurenta

Marsylia wzmacnia linię ataku. Zawodnikiem francuskiego klubu został Cedric Bakambu, który tym samym wraca do europejskiej piłki po prawie czterech latach. 

Swoje pierwsze poważne kroki Cedric Bakambu stawiał w Sochaux. Kolejnym przystankiem snajpera z Demokratycznej Republiki Kongo była liga turecka, a konkretniej gra w Bursasporze, gdzie Bakambu rozegrał kampanię 2014/2015, w której strzelił 13 goli i zanotował 5 asyst w 27 ligowych meczach.

Dobra postawa na murawie zaowocowała przenosinami do Villarreal. Po całkiem udanym pobycie w LaLiga, Cedric Bakambu zdecydował się na przeprowadzkę do Chin. W ekipie Bejing Guoan spędził cztery lata, zdobywając 58 bramek w 87 spotkaniach.

Cedric Bakambu graczem Marsylii

Bakambu postanowił wrócić do Europy, a konkretniej do Ligue 1. Umowę z 30-latkiem podpisała Marsylia, która zaoferowała napastnikowi ponad dwuletni kontrakt.

Tym sposobem Arkadiusz Milik ma nowego konkurenta. Biorąc pod uwagę przeciętną postawę reprezentanta Polski w lidze, Cedric Bakambu ma szanse wywalczyć sobie miejsce w jedenastce Marsylii.