Ceferin ostrzega przed zakończeniem sezonu. PSG grozi gra w eliminacjach LM

Ceferin

Do Francji i Holandii wczoraj dołączyła także Belgia. W tych krajach obecny sezon na pewno nie zostanie dokończony po decyzjach rządu. Kluby Ligue 1, Eredivisie i Jupiler League mogą tego pożałować, a Aleksander Ceferin już ostrzegł inne federacja przed takimi decyzjami.

Ostrzeżenie dla największych

Niejako jest to także ostrzeżenie dla Premier League, LaLiga  Serie A, gdy postanowią ostatecznie przedwcześnie zakończyć rozgrywki. Ceferin i UEFA chcą, aby ich kraje członkowskie zakończyły krajowe rozgrywki w sportowy sposób. Między innymi dlatego mistrzostwo dla PSG we Francji wcale nie oznacza, że klub z Paryża otrzyma miejsce w Lidze Mistrzów bez jakichkolwiek eliminacji.

Głównym argumentem Słoweńca jest to, że władze ligi we Francji czy Holandii podjęły dość pochopne decyzje.

– Wszystkie tytuły powinny być przypisywane na podstawie wyników. Jako odpowiedzialni liderzy musimy zapewnić, że tak będzie, dopóki istnieje jak najmniejsza szansa na zastosowanie praktycznego rozwiązania. Istnieje także konkretny plan zakończenia sezonu w Europie. Myślę, że większość lig będzie w stanie zakończyć swoje kampanie. Kraje, które tego nie zaakceptują, będą musiały przejść przez rundy wstępne, jeśli chcą wziąć udział w następnych rozgrywkach UEFA. Czekamy na potwierdzenie wstępnych dat, ale mogę zagwarantować, że turnieje pucharowe zostaną zakończone w sierpniu, zakładając oczywiście, że nie będzie żadnych gwałtownych zmian.

Serie A wznowi rozgrywki – przyznaje Ceferin

Angielska Premier League, włoska Serie A i hiszpańska La Liga pracują nad protokołami bezpieczeństwa, aby wznowić sezon. W kontekście tej drugiej ligi Ceferin jest przekonany, że rozgrywki zostaną wznowione.

– W żadnym środowisku pracy nie ma zerowego ryzyka. Mam wiele szacunku dla graczy i dyrektorów Serie A, więc nie sądzę, aby podjęto próbę bojkotu i przedwczesnego zakończenia rozgrywek.

Wczoraj oficjalnie zakończono rozgrywki w Belgii. Mistrzem został Club Brugge.

Komentarze

komentarzy