Cengiz Under trafi do Premier League? Trwają zaawansowane rozmowy!

Już w najbliższym czasie, Cengiz Under może zamienić Włochy na Anglię. Według ostatnich doniesień mediów, turecki gracz ma zostać nowym zawodnikiem Leicester. Ekipa z Premier League zamierza wypożyczyć 23-latka z opcją obligatoryjnego wykupu.

W 2017 roku, Cengiz Under trafił do Romy z Basaksehiru. Klub z Serie A zapłacił wtedy za ofensywnego piłkarza 15 milionów euro. Sam Cengiz bardzo szybko dostosował się do włoskiego futbolu, zdobywając 7 bramek w 26 ligowych potyczkach podczas debiutanckiego sezonu w rzymskim zespole.

W trakcie ubiegłej kampanii, Under nie odgrywał ważnej roli w zespole. Był to m.in. efekt problemów zdrowotnych zawodnika. 23-latek opuścił prawie dwa miesiące gry z powodu urazu. Ostatecznie, piłkarz Romy wystąpił w 18 spotkaniach Serie A, w których strzelił trzy gole.

Cengiz Under trafi do Leicester?

Według informacji Fabrizio Romano, Under wkrótce może zostać nowym piłkarzem Leicester. Przedstawiciele „Lisów” prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie wypożyczenia gracza z opcją obligatoryjnego wykupu. Definitywny transfer 23-latka miałby kosztować około 30 milionów euro.

Początkowo klub z Premier League rozważał sprowadzenie Trincao z Barcelony, jednakże zespół „Dumy Katalonii” odrzucił ofertę. Wygląda na to, że Cengiz będzie wzmocnieniem ekipy Rodgersa w kontekście ofensywny.