Charytatywna gra polskich piłkarzy w CS:GO. Organizatorem wydarzenia Wojciech Pawłowski!

Zawieszenie rozgrywek piłkarskich pozwala zawodnikom spróbować swoich sił w e-sporcie. Podczas ubiegłego weekendu, gracze La Liga rywalizowali w turnieju z gry FIFA 20, a zwycięzcą został Marco Asensio. Najważniejszy cel tego wydarzenia był oczywiście jeden – wspólna pomoc finansowa na walkę z koronawirusem. Bardzo podobną akcję postanowił zorganizować Wojciech Pawłowski. Piłkarze będą mierzyć się jednak w grze Counter Strike: Global Offensive.

Widok piłkarza przy konsoli czy komputerze nie jest zaskakujący. Coraz częściej sportowcy korzystają z dobrodziejstw nowych technologii. Co więcej, zawodnicy używają także platform streamingowych, by dzielić się swoimi rozgrywkami z kibicami.

W dobie koronawirusa, streaming zwiększył oczywiście swoją popularność. Jak się okazuje, jest to także dobre narzędzie, do niesienia pomocy. W Hiszpanii zorganizowano turniej w grze FIFA 20, w której rywalizowali zawodnicy LaLiga. Podczas całego wydarzenia, udało się zgromadzić około 180 tys. euro na walkę z koronawirusem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Z inicjatywą o podobnym charakterze wyszedł Wojciech Pawłowski, bramkarz Widzewa Łódź. Już w piątek 27 marca o godzinie 20:00 rozpocznie się rozgrywka polskich piłkarzy zatytułowana „Giniemy dla życia”. Zawodnicy będą rywalizować w grze Counter Strike: Global Offensive. Jak zdradził 27-letni golkiper, udział w wydarzeniu wezmą: Mateusz Klich, Karol Linetty, Bartosz Kapustka, Dawid Kownacki, Krystian Bielik, Kuba Piotrowski, Łukasz Zwoliński, Paweł Bochniewicz, Mateusz Martas i oczywiście Wojciech Pawłowski. Całe wydarzenie ma na celu zbiórkę pieniędzy dla polskiej służby zdrowia na walkę z koronawirusem. Link do zrzutki umieszczony jest pod tym linkiem.

Oczywiście rozgrywkę piłkarzy będzie można obserwować online. Kibice mogą wybrać trzy opcje streamingowe. Pierwsza z nich, to gra z perspektywy Wojciecha Pawłowskiego. Druga z fotela Mateusza Klicha, a trzecia to podgląd ogólny z komentarzem popularnego streamera, Piotra „izaka” Skowyrskiego.

Komentarze

komentarzy