„Chciałbym, by inni piłkarze mieli takie możliwości jak Lucas Torreira” – Unai Emery wychwala Urugwajczyka

Ciekawe oraz rozsądne transfery – tak kibice Arsenalu skomentowali poczynania swojego klubu w letnim oknie transferowym. Do Londynu przeniosło się kilka ciekawych piłkarzy. Jednym z nich jest Lucas Torreira. Urugwajski pomocnik bardzo szybko zaczął odgrywać kluczową rolę w ekipie „Kanonierów”. 

Zarząd Arsenalu bardzo rozważnie wydawał latem pieniądze. Londyński zespół nie poświęcił wielkich pieniędzy na jednego zawodnika. Wystarczy powiedzieć, że najdroższym transferem zespołu był właśnie Lucas Torreira. Arsenal zapłacił za byłego pomocnika Sampdorii około 30 milionów euro. Jak na obecne realia rynkowe, była to rozsądna kwota.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

To właśnie w Urugwajczyku kibice „Kanonierów” pokładali przed sezonem ogromne nadzieje. Lucas zaprezentował się na mistrzostwach świata w Rosji bardzo dobrze. Torreira był kluczowym zawodnikiem swojej reprezentacji. Biorąc pod uwagę mundial oraz zmianę otoczenia, Unai Emery stopniowo wprowadzał nowego piłkarza do londyńskiego zespołu. Potwierdza to fakt, kiedy Torreira po raz pierwszy wybiegł w wyjściowym składzie Arsenalu na mecz w Premier League. Lucas zagrał od początku spotkania dopiero 23 września, kiedy Arsenal podejmował na własnym stadionie Everton.

Analizując pierwsze miesiące piłkarza w Londynie, można śmiało stwierdzić, że z meczu na mecz Torreira wygląda coraz lepiej. Urugwajczyk powoli wyrasta na lidera środka pola „Kanonierów”. Choć defensywny pomocnik ma przede wszystkim zadania destrukcyjne, to w ostatnich dwóch spotkaniach Lucasowi udało się zaliczyć bardzo ważne trafienie w spotkaniu z Tottenhamem oraz równie istotną asystę w meczu z Manchesterem United.

Postawę zawodnika docenia również sam trener. Unai Emery stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że Lucas Torreira ma pewne cechy, które mógłby mieć każdy piłkarz jego zespołu – Jego występy cały czas się poprawiają. Każdy piłkarz ma pewność siebie oraz odpowiedzialność. Zawodnicy również pomagają sobie nawzajem. Lucas ma wielkie umiejętności oraz świetne warunki fizyczne. Chciałbym żeby każdy piłkarz był dostępny na grę w cyklu Niedziela-Środa-Sobota, zaliczając przy tym świetne występy oraz zachowując przy tym wysoki poziom umiejętności technicznych taktycznych oraz fizycznych. Lucas Torreira taki jest, jego warunki są bardzo wysokie. 

W londyńskim zespole bardzo dobrze radzi sobie również Matteo Guendouzi. Jeśli obaj piłkarze będą cały czas zyskiwać z każdym meczem, to Arsenal może mieć środek pola na lata.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy