Chcieli go w Premier League, ale skończy w Ligue 1

Dembele blisko powrotu do ojczyzny (Zdjęcie: SkySports.com)

Moussa Dembele ma za sobą fenomenalny sezon w barwach Celticu, który zakończył z 32 bramkami na koncie. Francuski napastnik malijskiego pochodzenia wzbudza zainteresowanie wielu klubów Premier League, w tym także tych z topu. Plotki nie przemieniły się jednak w konkretne oferty, zaś sam Dembele pragnie zmienić klub i wrócić do ojczyzny. Taki obrót spraw skrzętnie zamierza wykorzystać Marsylia.

Dembele znalazł się na etapie, w którym – podobnie jak Vadis Odjidja-Ofoe – po prostu przerósł umiejętnościami swoją ligę. Francuz nalega na zmianę klubu, gdyż ma świadomość, że tylko dzięki transferowi będzie w stanie stawiać kolejne kroki naprzód w swojej karierze. Choć długo mówiło się o tym, że Dembele najpewniej trafi do Premier League, to żaden z zespołów nie zdecydował się na złożenie formalnej oferty. Podobnym niezdecydowaniem nie zamierza wykazywać się Marsylia…

Początek ubiegłych rozgrywek w jej wykonaniu był tragiczny. Bałagan w zarządzie, bałagan na trybunach, słaba kadra i spory wszędzie i pomiędzy wszystkimi. Wszystko to jednak udało się z czasem załagodzić, a Marsylia stopniowo wykonuje kolejne założenia podczas okna transferowego, by wzmocnić kadrę przed zbliżającym się sezonem. Jednym z głównych celów francuskiego klubu jest transfer jakościowego napastnika, który będzie gwarantem kilkunastu goli w sezonie.

Na pierwszy rzut oka Dembele do Marsylii pasuje wręcz idealnie. Szybki, zwrotny, nieźle grający głową i pozostający w nieustannym ruchu. Gdy dodamy do tego brak jakichkolwiek problemów z aklimatyzacją, gdyż Moussa Dembele wróciłby do swojej ojczyzny, otrzymujemy mieszankę perfekcyjną. Nawet starając się znaleźć choćby jeden powód, mogący wpłynąć na niepowodzenie tej transakcji – nic nie przychodzi nam do głowy.

Problemu stanowić nie powinny również negocjacje pomiędzy klubami. Za 20-letniego zawodnika Celtic oczekuje około 30 milionów funtów. Dembele jest celem numer jeden na to okienka dla Marsylii, zatem francuski klub nie powinien mieć problemów z zaoferowaniem kwoty oscylującej wokół ceny żądanej przez Szkotów.

Transfer Dembele do Marsylii może być jednym ze spokojniejszych podczas letniego okna transferowego. Spokojny nie oznacza jednak niewartościowy. Na Francuza warto mieć oko, bowiem jeśli w przyszłym sezonie zrobi podobny postęp, jaki wykonał w Szkocji, jego kolejne transfery z pewnością nie będą już przebiegały w takim sielankowych okolicznościach.

Totolotek bonus powitalny 700 zł + 20 zł za darmo na start

Komentarze

komentarzy