Chelsea dokona wzmocnień już w zimowym oknie? Ważna decyzja dla „The Blues” zapadnie pod koniec listopada!

Wiele obaw przed nowym sezonem mieli kibice Chelsea. Z zespołem pożegnał się najlepszy zawodnik, czyli Eden Hazard. Nastąpiła także zmiana na ławce trenerskiej. Żeby tego było mało, klub musiał radzić sobie z zakazem transferowym, który uniemożliwił wzmocnień w letnim oknie. Niewykluczone, że ban „The Blues” zostanie wkrótce zniesiony. Decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec listopada!

Drużyna ze Stamford Bridge oczywiście starała się odwołać od decyzji odnośnie zakazu. Wszelkie próby kończyły się fiaskiem, dlatego ostatnią deską ratunku było skierowanie sprawy do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, czyli w skrócie CAS. Brak rozpatrzenia sprawy w letnim oknie transferowym spowodował, iż klub nie mógł dokonać żadnego wzmocnienia. Chelsea czekała zatem na decyzję z nadzieją, iż zapadnie ona przed zimowym oknem.

Tak też się stanie. W poniedziałkowe przedpołudnie pojawiła się informacja odnośnie decyzji o odwołaniu zakazu. „The Blues” usłyszą ważną wiadomość 20 listopada, kiedy odbędzie się spotkanie specjalnej komisji. Jeśli Sąd Arbitrażowy pozytywnie rozpatrzy prośbę londyńskiej ekipy, zespół Franka Lamparda będzie mógł przeprowadzić w styczniu nowe transfery. Przypomnijmy, iż Chelsea apelowała o to, by zakaz transferowy został skrócony z dwóch do jednego okna (czyli tylko letniego okna 2019).

Co ciekawe, ewentualna pozytywna decyzja jest odbierana przez kibiców klubu w dwojaki sposób. Chelsea radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze, czego dowodem jest czwarta lokata w lidze ze stratą dwóch punktów do drugiego Manchesteru City. Na boiskach Premier League błyszczą tacy gracze jak Tammy Abraham, Mason Mount czy Fikayo Tomori, czyli zawodnicy, którzy najprawdopodobniej nie otrzymaliby szans w zespole, gdyby nie wspominany zakaz.

Najlepszym rozwiązaniem według sympatyków wydają się wzmocnienia tylko topowymi piłkarzami. O to będzie bardzo trudno, gdyż w trakcie sezonu niewielu graczy ze ścisłej czołówki chętnie rozpatruje zmianę otoczenia.

Komentarze

komentarzy