Chelsea ma nowego bramkarza. Edouard Mendy siódmym wzmocnieniem „The Blues”!

Choć Edouard Mendy kosztował Chelsea znacznie mniej, niż Kai Havertz, Timo Werner czy Ben Chilwell, to niewykluczone, że senegalski bramkarz będzie najważniejszym wzmocnieniem „The Blues” w trakcie letniego okna. Od zeszłego sezonu londyński klub narzeka na fatalną formę podstawowego golkipera. Ten problem ma rozwiązać Edouard Mendy.

Chyba nie ma już kibica Chelsea, który wierzyłby w Kepę Arrizabalagę. Hiszpan zaliczył katastrofalny sezon, będąc najgorszym bramkarzem Premier League. Początek nowej kampanii nie zwiastuje, by 25-latek poprawił swoją grę. W związku z tym, Chelsea była wręcz zmuszona do sprowadzenia nowego golkipera.

Edouard Mendy został piłkarzem Chelsea

Wybór padł na Edouarda Mendy’ego z Rennes. Pod wrażeniem gry Senegalczyka byli zarówno Petr Cech oraz Christophe Lollichon, czyli osób, które były zaangażowane w wybór nowego bramkarza. W czwartek Chelsea oficjalnie zaprezentowała 28-latka jako nowego gracza zespołu.

Edouard Mendy podpisał z londyńskim klubem pięcioletni kontrakt.

Nieklarowna sytuacja

Nadal pod znakiem zapytania stoi kwestia pierwszego bramkarza w szeregach „The Blues”. Co prawda transfer Mendy’ego sugeruje, że Senegalczyk zacznie pełnić tę funkcję. Chelsea ma jednak na uwadze fakt, iż 80 milionów euro wydane na Kepę nie może pójść w zapomnienie, dlatego wydaje się prawdopodobne, że na Stamford Bridge zobaczymy prawdziwą rywalizację o miano głównego golkipera.

Komentarze

komentarzy