Chelsea o krok od sfinalizowania rekordowego transferu!

Cały czas Chelsea nie próżnuje na rynku transferowym. W ostatnim czasie „The Blues” skupili się na sprowadzeniu młodych zawodników takich jak David Datro Fofana czy Andrey Santos. Londyński klub myśli także o wzmocnieniach pierwszej drużyny. Jak informują angielskie media, zespół ze Stamford Bridge już dopiął transfer Benoit Badiashile. Na tym jednak nie koniec. Priorytetem Chelsea jest Enzo Fernandez i według topowych dziennikarzy, transakcja może zostać dopięta w najbliższych dniach.

Enzo Fernandez trafił do Benfiki z River Plate w lipcu ubiegłego roku. Portugalski klub zapłacił za pomocnika 14 milionów euro. Enzo już od początku przygody z klubem zaczął odgrywać kluczową rolę w zespole. 21-latek zanotował także bardzo udane mistrzostwa świata, sięgając razem z Argentyną po puchar.

Nic więc dziwnego, że zainteresowanie zawodnikiem zaczęły wykazywać topowe europejskie ekipy.

Enzo Fernandez o krok od transferu

Dla wielu zespołów wymagania Benfiki były jednak nieosiągalne. Początkowo klub z Lizbony oczekiwał wpłacenia klauzuli w wysokości 120 milionów euro. Przy takim scenariuszu rozłożenie płatności na raty jest niemożliwe, co mocno komplikuje transakcje.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Chelsea złożyła bardzo atrakcyjną propozycję w postaci 127 milionów euro w trzech ratach. Według źródła, transfer jest o krok od finalizacji. Jeżeli transfer dojdzie do skutki na wspominanych warunkach będzie to rekord transferowy „The Blues”. Do tej pory londyńska drużyna zapłaciła najwięcej za Romelu Lukaku – 113 milionów euro.

Komentarze

komentarzy