Chelsea otrzyma kolejny zakaz transferowy? W sprawę zamieszany były piłkarz The Blues

Chelsea otrzyma zakaz transferowy?
Chelsea otrzyma zakaz transferowy?

Chelsea po dziewięciu latach może otrzymać kolejny zakaz transferowy od FIFA. Tym razem światowa federacja prowadzi dochodzenie łącznie w sprawie 19 transferów, z czego większość dotyczy piłkarzy poniżej 18 roku życia.

Dokumenty Footbaal Leaks zdradzają, że departament integralności i zgodności FIFA zastanawia się nad karą zakazu transferowego dla angielskiego zespołu przez łącznie cztery okienka. Dodatkowo „The Blues” mieliby otrzymać sowitą grzywnę.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W 2009 roku problemy „dziecka” Abramowicza miały głównie związek z Galem Kakutą. Wówczas Chelsea namawiała nastolatka do zerwania kontraktu z RC Lens, aby ostatecznie ten trafił na Stamford Bridge. Tym razem w sprawę głównie powiązany jest Bertrand Traore, obecnie gracz Lyonu. Reprezentant Burkina Faso oficjalnie przeniósł się do stolicy Anglii w 2014 roku, mając 18 lat. FIFA posiada jednak dokumenty sugerujące, że klub działał nieczysto, fałszując prawdziwą datę dokonania transferu.

Konkretnie całe przenosiny napastnika miały się odbyć trzy lata wcześniej. Traore wówczas wystąpił w trykocie Chelsea podczas meczu U-18 z Arsenalem. Kilka miesięcy wcześniej zespół z Premier League otrzymał odmowę od matki chłopca, która nie zgodziła się na kwotę 177 tysięcy euro (15 tysięcy euro dodatkowo miał otrzymać także jego macierzysty zespół). Kolejna nieprawidłowość miała być związana z długością umowy. Nieletni piłkarze mogą zawierać kontrakty na maksymalnie trzy lata, podczas gdy Anglicy zaoferowali ją o półtora roku dłuższą.

Chelsea będzie musiała jak najszybciej wyjaśnić wszystkie zarzuty, aby nie znaleźć się w sytuacji sprzed dziewięciu lat. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie zakaz transferowy dopadał głównie drużyny z Hiszpanii– Real Madryt, Barcelone, a także Atletico Madryt.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy