Chelsea podpisała umowę z nowym sponsorem głównym na koszulkach!

W godzinach porannych Chelsea poinformowała o przedłużeniu umowy z Yokohamą. Klub dał jednak do zrozumienia, iż logo producenta opon nie będzie znajdować się na przedniej części koszulki. „The Blues” szybko ogłosili nowego sponsora głównego. Została nim forma Three UK!

Brytyjska spółka zajmuje się dostawą usług telekomunikacyjnych i internetowych. Firmy z tej branży często znajdowały się na klubowych koszulkach Anglii. W przeszłości umowę z Vodafone miał Manchester United, natomiast Arsenal związany był z firmą O2.

Jak poinformował londyński klub, kontrakt z Three został podpisany na najbliższe trzy lata i obowiązywać będzie od sezonu 2020/2021. Oznacza to, iż obecna kampania jest dla Chelsea ostatnią z logiem Yokohamy na koszulkach.

Według informacji Liama Twomeya z „The Athletic”, dzięki nowej umowie „The Blues” będą otrzymywać rocznie około 40 milionów funtów. Kwota może nieco zaskakiwać, gdyż zespół z Premier League zyskiwał podobne pieniądze na mocy kontraktu z Yokohamą, który podpisała Chelsea pięć lat temu. Z reguły zespoły na takim poziomie, wraz z nową umową otrzymują atrakcyjniejsze warunki.

Kibice zapewne zastanawiają się, jak mogą wyglądać nowe koszulki zespołu. Z tym logiem do czynienia miała reprezentacja Irlandii. Tak prezentowało się logo:

Klub z Londynu jak na razie nie zdradza szczegółów. Potwierdza to sposób prezentacji sponsora. Logo znalazło się na plecach koszulki.

Komentarze

komentarzy