Chelsea poprosiła o przełożenie meczu. Premier League odrzuciła wniosek

 

Sporo zamieszania wzbudza aktualna sytuacja w Premier League. Wystarczy powiedzieć, że w sobotę zamiast sześciu spotkań angielskiej ekstraklasy mieliśmy raptem jeden mecz. Wszystko za sprawą pozytywnych przypadków w klubach. Z takim problemem zmaga się również Chelsea. Mimo to władze Premier League odrzuciły wniosek „The Blues” o przełożenie spotkania z Wolves.

Problemy z koronawirusem dotykają większość drużyn. W gronie tych zespołów jest również Chelsea. W starciu z Evertonem nie mogli wystąpić: Werner, Lukaku, Hudson-Odoi oraz Havertz. Trzech z nich uzyskało pozytywny wynik testu, natomiast ostatni zgłaszał syndromy choroby, dlatego nie mógł zagrać w zremisowanym 1:1 starciu z „The Toffees”.

Premier League odrzuciła wniosek Chelsea

W szeregach Chelsea pojawiły się kolejne przypadki, dlatego londyński klub złożył wniosek o przełożenie spotkania. Jak się okazuje, władze ligi odrzuciły prośbę ekipy ze Stamford Bridge. Sprawę skomentował rzecznik Chelsea – Jesteśmy głęboko rozczarowani, że nasz wniosek został odrzucony, ponieważ uznaliśmy, że mamy mocne argumenty za przełożeniem dzisiejszego meczu ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo graczy.

Okrojona kadra „The Blues”

W związku z zakażeniami w klubie, Chelsea umieściła w kadrze meczowej siedemnastu zawodników, przy czym aż trzech golkiperów. Tak prezentuje się lista:

Komentarze

komentarzy