Chelsea spełni warunki Calluma? Hudson-Odoi wznowi rozmowy z „The Blues”!

Jak zastąpić Edena Hazarda? To pytanie zapewne najczęściej pada w biurach Chelsea. „The Blues” powoli przygotowują się na odejście belgijskiego zawodnika. Jeśli klub nie otrzyma zawieszenia zakazu transferowego, zespół będzie musiał radzić sobie z obecnym składem. Tym bardziej zarząd drużyny chce, by w ekipie pozostał Callum Hudson-Odoi.

Młody Anglik trafił na czołówki gazet już w trakcie okresu przygotowawczego niecały rok temu. Odoi wystąpił bowiem w kilku przedsezonowych meczach, prezentując się z całkiem dobrej strony. Zaczęły pojawiać się nawet głosy sugerujące, iż 18-latek w końcu zostanie piłkarzem z akademii Chelsea, który zacznie odgrywać kluczową rolę w klubie.

Wszelkie zapędy zahamował początek rozgrywek. Odoi nie otrzymywał bowiem szans od Maurizio Sarriego. Frustracja zaczęła pojawiać się nie tylko u samego zawodnika, ale również wśród kibiców „The Blues”. Sympatycy londyńskiego klubu przekazywali jeden, jasny komunikat – Callum musi dostać szanse.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Sytuacja zawodnika uległa poprawie na początku 2019 roku. Hudson-Odoi otrzymał kilka okazji w pucharach oraz lidze. Taki rozwój wydarzeń nie wydawał się przypadkowy. Według doniesień mediów, młody piłkarz chętnie zapatrywał się na transfer do Bayernu, a niemiecka ekipa zaczęła składać oferty za 18-latka. Callum nie chciał także zasiadać do rozmów w sprawie nowego kontraktu z Chelsea.

Pod koniec kończącego się sezonu, Odoi nie był już tylko zawodnikiem uzupełniającym kadrę. Callum mógł liczyć na regularne występy od pierwszej minuty. Na przeszkodzie dobrego finiszu rozgrywek stanęła jednak poważna kontuzja piłkarza. Anglik zerwał ścięgna Achillesa, efektem czego, nie pojawi się na murawie przez kilka najbliższych miesięcy.

Okres rekonwalescencji zarząd „The Blues” zamierza wykorzystać na rozmowy z 18-latkiem. Jak informują angielskie media, Chelsea nie tylko przygotowuje atrakcyjną ofertę w kontekście wynagrodzenia. Klub chce przekazać zawodnikowi koszulkę z numerem 10 po Edenie Hazardzie oraz złożyć zapewnienie, że jego rola w zespole będzie znacznie ważniejsza.

Szczególnie drugi warunek jest dla Calluma bardzo istotny. Anglik nie podpisze nowej umowy, jeżeli nie będzie miał gwarancji gry w pierwszym składzie. Jeśli wszystko pójdzie po myśli przedstawicieli „The Blues” oraz samego zawodnika, to w przyszłym sezonie boki ataku Chelsea mogą prezentować się następująco: Hudson Odoi oraz Christian Pulisic. Pierwszy z nich ma 18 lat, natomiast Amerykanin skończy we wrześniu 21 lat.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy