Chelsea ustaliła główny cel transferowy!

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że odwołanie Chelsea w sprawie zakazu transferowego zostanie rozpatrzone pozytywnie i klub z Londynu będzie mógł w styczniu sprowadzić nowych piłkarzy. W związku z tym, „The Blues” przygotowują listę zawodników, których chętnie przywitaliby w zespole. Priorytetem drużyny w kontekście lewej strony obrony jest Ben Chilwell. 

Frank Lampard ma niemały ból głowy w sprawie tej pozycji. Bardzo dobrze sezon rozpoczął Emerson, który w pierwszych ligowych kolejkach prezentował się najlepiej z linii defensywnej. Włoch w trakcie wrześniowej przerwy reprezentacyjnej doznał kontuzji uda. Uraz uniemożliwił mu grę do początku listopada (z małą przerwą na mecz z Liverpoolem, gdzie Emerson rozegrał raptem kilka minut i zszedł z murawy).

Po powrocie, 25-latek nie prezentuje się tak dobrze, jak jeszcze przed kontuzją. Owszem, lewy defensor nie popełnia w obronie katastrofalnych błędów, jednakże przy obecnym rozwoju piłki i poszerzeniu obowiązków, jakie muszą wykonać gracze na tej pozycji, Frank Lampard zapewne oczekuje od swojego zawodnika zdecydowanie więcej w ofensywie.

Przy utrzymaniu wysokiego poziomu nie pomaga Emersonowi fakt, że na boczny tor został odstawiony Marcos Alonso. Szkoleniowiec „The Blues” zrezygnował z hiszpańskiego defensora. Jeden z dziennikarzy zapytał ostatnio o obecną sytuację tego zawodnika. Lampard stwierdził, iż Alonso nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nie istnieje zatem na lewej stronie Chelsea konkurencja, która mogłaby napędzać obrońców do jak najlepszej gry.

Czas na transfer?

Klub poszukuje zatem wzmocnień, a idealnym kandydatem wydaje się Ben Chilwell. Jak informuje Simon Johnson z „The Athletic”, zawodnik Leicester został określony przez „The Blues” priorytetowym targetem. 22-latek w trakcie tego sezonu Premier League strzelił jednego gola i zanotował trzy asysty.

O transfer gracza „Lisów” będzie jednak bardzo trudno. Po pierwsze, zarząd ekipy z King Power Stadium nawet nie myśli o sprzedaży zawodnika i nie ma takiej potrzeby. Dodatkowo, nie wiadomo, czy sam Chilwell myśli teraz o przeprowadzce z Leicester do Chelsea.

Jeśli transakcja związana z Benem spali na panewce, „The Blues” mogą skupić się na innych obrońcach. Pozostali kandydaci to Jose Gaya z Valencii i Youcef Atal z Nice.

Komentarze

komentarzy