Chelsea z zupełnie nowym pomysłem na następce Conte?

fot. tbrfootball.com

Od kilku tygodni, kibice Chelsea żyją sprawą nowego trenera „The Blues”. Choć cały czas na tym stanowisku jest Antonio Conte, to wydaje się kwestią czasu, kiedy Włoch opuścił Stamford Bridge. Głównym faworytem na zastąpienie Antonio był jego rodak – Maurizio Sarri. Teraz zarząd Chelsea ma zupełnie inny pomysł.

Pod koniec maja,  sympatycy „The Blues” czekali na informacje o zwolnieniu Antonio Conte oraz zatrudnieniu Maurizio Sarriego. Takie wiadomości donosiły zarówno angielskie, jak i włoskie media. Realizację tych planów potwierdzał również fakt, że do Napoli na stanowisko trenera dołączył Carlo Ancelotti. W związku z takim obrotem spraw, Aurelio de Laurentiis miał w swoim klubie dwóch szkoleniowców. Wszyscy czekali zatem na informacje dotyczącą przyszłości Sarriego.

Ku zdziwieniu dużej grupy osób, przedstawiciele Chelsea nie zdecydowali się na wykup włoskiego trenera z Napoli. Sarri miał bowiem wpisaną w swoim kontrakcie klauzulę, która pozwalała mu opuścić klub do końca maja w momencie, kiedy ktoś wpłaci 8 milionów euro. Zarząd „The Blues” nie wykazywał jednak odpowiednich chęci, by sprowadzić Sarriego, dlatego na ten moment, kwestia przejęcia Chelsea przez Włocha znacząco ucichła.

Na horyzoncie pojawił się zupełnie nowy, dość zaskakujący kandydat. Według doniesień angielskich mediów, „The Blues” rozważają zatrudnienie Slavisa Jokanovicia. Serb w ostatnim sezonie pomógł Fulham w awansie do Premier League. Jego zespół wygrał finałowe starcie play-off z Aston Villa. Choć sam Jokanovic przyznawał w wywiadach, że chce dalej prowadzić drużynę z Craven Cottage,  to oferta takiego klubu jak Chelsea może przekonać Serba do zmiany decyzji.

Jokanovic swoją trenerską karierę rozpoczął w 2008 roku w Partizanie Belgrad. Następnie trenował takie drużyny jak Muangthong United, Lewski Sofia czy Hercules. W sezonie 2014-2015 wraz z Watford awansował z Championship do Premier League. Z powodu pewnych niezgodności na linii trener-zarząd, zerwał kontrakt za porozumieniem stron. Od 2015 roku prowadzi drużynę z Londynu.

Dla niektórych kibiców Chelsea, pomysł zatrudnienia Jokanovicia wydaje się wręcz absurdalny. Być może jednak, w tym szaleństwie jest metoda. Slavisa nie jest zupełnie obcym człowiekiem dla „The Blues”, bowiem jako piłkarz  występował na Stamford Bridge przez dwa lata (2000-2002). W Londynie panuje również obawa, że z klubem pożegnają się takie gwiazdy jak Eden Hazard czy Thibaut Courtois. Niewykluczone zatem, że mistrza Anglii z sezonu 2016-2017 czeka prawdziwa rewolucja. Patrząc również na problemy klubu, zatrudnienie mało znanego trenera być może wyjdzie Chelsea na dobre.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy