Chelsea zbiera fundusze. Ustalono sprzedaż kolejnego zawodnika!

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów, Chelsea zamierza zrobić kolejny krok, by przybliżyć się do walki o mistrzostwo Anglii. Jak na razie, zespół ze Stamford Bridge zbiera fundusze na letnie wzmocnienia. Według ostatnich doniesień mediów, Marc Guehi opuści londyński klub, by przenieść się do Crystal Palace.

Środkowy defensor spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Swansea. Dla 21-latka była to bardzo udana kampania. Guehi rozegrał 43 spotkania w Championship, będąc niezwykle ważnym elementem zespołu. Anglik chciałby zrobić kolejny krok w swojej karierze. Niewątpliwie jest nim rywalizacja w Premier League. Wygląda jednak na to, że Chelsea nie jest w stanie zagwarantować 21-latkowi regularnych występów, dlatego Guehi odejdzie ze Stamford Bridge na stałe.

Transfer do Crystal Palace

Jak informuje „The Athletic”, Chelsea prowadzi zaawansowane rozmowy z Crystal Palace w sprawie sprzedaży defensora. Według źródła, ekipa „Orłów” przygotowała na tyle atrakcyjną ofertę, iż „The Blues” nie mogą odrzucić propozycji. Choć kwota transferu jest nieznana, to zespół ze Stamford Bridge miałby zagwarantować sobie procent od kolejnej sprzedaży, a także możliwość wyrównania przyszłej oferty za obrońcę.

Abraham wystawiony na sprzedaż

Guehi nie będzie jedynym zawodnikiem, który opuści triumfatora Ligi Mistrzów. Jak twierdzi Matt Law z „The Telegraph”, Chelsea czeka na oferty za Tammy’ego Abrahama. Zainteresowanie napastnikiem wykazuje Arsenal, jednakże ekipa „Kanonierów” może mieć problem ze spełnieniem oczekiwań „The Blues”. Klub ze Stamford Bridge oczekuje około 40 milionów funtów.

Abraham został zaoferowany takim klubom jak Tottenham, Inter czy Borussia Dortmund. W każdym z tych przypadków Chelsea chciała przeprowadzić wymianę z dopłatą. Nie jest tajemnicą, iż zespół Tuchela monitoruje sytuacje Kane’a, Haalanda oraz Lukaku.