Chętnych na Martiala nie brakuje. Dojdzie do wielkiej wymiany?

Mourinho przekona Martiala do pozostania w klubie?
Mourinho przekona Martiala do pozostania w klubie?

Brak regularnej gry Anthony’ego Martiala spowodował, że Francuz jest niezadowolony ze swojej pozycji w Manchesterze United. Po transferze Alexisa Sancheza, 22-letni skrzydłowy rzadko znajduje się w podstawowej jedenastce zespołu z Old Trafford, co może zdeterminować jego decyzję o odejściu z dotychczasowego klubu.

Choć Jose Mourinho wielokrotnie powtarzał, że do gry może wybrać zaledwie jedenastu, trudno zamieść pod dywan dyskusję o braku regularnej gry swojego podopiecznego. Martial obecny sezon rozpoczynał jako zmiennik Marcusa Rashforda, a gdy pojawiał się na boisku zawsze dodawał od siebie bramki lub asysty. Przenosiny Sancheza do United dodatkowo skomplikowały jego sytuację, tym bardziej, że portugalski menedżer coraz częściej stosuje taktykę z trzema środkowymi pomocnikami, co zabiera jedno miejsce dla ofensywnego piłkarza.

Z pomocną dłonią byłemu graczowi Monaco mogą wyjść inne wielkie europejskie marki. Wśród nich wymienia się głównie Juventus, Tottenham oraz Chelsea. We wszystkich trzech drużynach Martial miałby o wiele więcej szans na pokazywanie swoich umiejętności, zważywszy na mniejszą konkurencję w składzie.

Obecna umowa 22-latka wygasa w 2019 roku, ale United ma możliwość przedłużenia jej automatycznie o kolejny rok. Taki zapis w kontrakcie oznacza, że wartość Francuza tego lata nie spadnie tak dramatycznie, jak można było się tego spodziewać. Według Matta Lawa z „The Telegraph” klub z Turynu był skłonny zapłacić za skrzydłowego 44 milionów funtów.

Co na to Jose Mourinho? Portugalczyk wolałby zatrzymać u siebie Martiala, ale jeśli ten będzie nalegał na transfer, to raczej nikt nie będzie robił z tym problemu. Zbawienna może okazać się tutaj Chelsea, ponieważ „The Special One” niezwykle ceni Williana i być może „The Blues” zdecydują się na dokonanie wymiany pomiędzy tymi zawodnikami. Kilka dni temu menedżer „Czerwonych Diabłów” publicznie chwalił swojego byłego podopiecznego, twierdząc, że drużyna bez jakiegokolwiek Brazylijczyka nie może nazwać się kompletną. Czy zatem latem będziemy świadkami takiego ruchu?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy