Chorwacja – Włochy – data, godzina, transmisja

Chorwacja i Włochy chcą awansować do fazy pucharowej Euro 2024, a wszystko rozstrzygnie bezpośrednie starcie. Kiedy mecz Chorwacja – Włochy, o której godzinie i gdzie oglądać? Wszelkie niezbędne informacje znajdują się w poniższym tekście.

Informacje i statystyki przed meczem Chorwacja – Włochy

Włosi mają trzy, a Chorwacja jeden punkt po dwóch meczach fazy grupowej Euro 2024. Italia ograła na początek turnieju 2:1 Albanię, ale w drugiej kolejce musiała uznać wyższość Hiszpanii, przegrywając 0:1. Chorwacja poległa na inaugurację właśnie z podopiecznymi Luisa de la Fuente i to aż 0:3. Na nic zdała się próba odkupienia win w meczu przeciwko Albanii, gdyż ten zakończył się zaledwie remisem 2:2. To sprawia, że Luka Modrić i spółka muszą ograć Włochów, jeżeli myślą o fazie pucharowej Euro 2024.

Dość ciekawie wygląda historia bezpośrednich pojedynków tych reprezentacji, bowiem Włosi jeszcze nigdy nie wygrali z Chorwatami! Trzy ostatnie mecze kończyły się na remis. Ogólnie rozegrano osiem bezpośrednich meczów, z których trzy wygrała Chorwacja, a pięć kończyło się remisem. Obie reprezentacje nie grały jednak przeciwko sobie od 2015 roku, kiedy to w meczu eliminacji Euro 2016 padł remis 1:1. Chorwacja mogła nawet i wygrać, ale karnego nie wykorzystał wówczas Mario Mandzukić.

W nadchodzącym starciu wydaje się, ze nikogo remis jednak nie zadowoli. Gra będzie się toczyć o pełną pulę. Można założyć, że obie reprezentacje wpiszą się na listę strzelców. To jeszcze nie wszystko, bowiem warto zapoznać się z dokładnymi analizami meczu.

Kiedy i o której grają Chorwacja – Włochy?

Mecz zaplanowano na 24 czerwca i rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Chorwacja – Włochy?

Mecz Chorwacja – Włochy zostanie rozegrany na Red Bull Arena w Lipsku.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Chorwacja – Włochy?

Transmisję będzie można śledzić między innymi na antenie TVP 2.

Kto będzie sędzią Chorwacja – Włochy?

Sędzią głównym tego meczu będzie Holender Danny Makkelie.

Kto skomentuje mecz Chorwacja – Włochy?

Wydarzenia z Lipska na żywo skomentują Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.