Christian Eriksen czy Paul Pogba? Real Madryt dokonał wyboru!

Coraz głośniej i częściej mówi się o kolejnym transferze Realu Madryt. Według mediów, „Królewscy” planują transfer pomocnika. W kontekście tej transakcji wymienia się dwóch zawodników. Są to Christian Eriksen oraz Paul Pogba. Jak sugerują ostatnie doniesienia źródeł, hiszpański klub podjął decyzję.

Od początku wielkim zwolennikiem transferu Pogby do Realu był Zinedine Zidane. To francuski szkoleniowiec miał przekonywać przedstawicieli klubu, by za wszelką cenę zrealizować transakcję związaną z 26-letnim pomocnikiem. Na przeszkodzie przenosin Paula stoją jednak wymagania Manchesteru United. „Królewscy” po kilku transferach nie mogą za bardzo pozwolić sobie na zakup piłkarza za około 150 milionów euro.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Nieco tańszą (niekoniecznie gorszą) opcją jest Christian Eriksen. Duńczyk podobnie jak Pogba, wyraził chęć zmiany klubu. W tym przypadku, kwota transferu byłaby znacznie niższa. Wszystko za sprawą kontraktu pomocnika, który ważny jest do końca czerwca 2020 roku. Zarząd Tottenhamu zdaje sobie sprawę, że 27-letni piłkarz nie przedłuży umowy, dlatego sprzedaż Eriksena w letnim oknie jest wręcz wskazana.

Kwestia ekonomiczna zapewne miała spory wpływ na to, że zarząd Realu od początku próbował forsować transfer pomocnika Tottenhamu. Do tej transakcji nie był do końca przekonany Zinedine Zidane. Jak informuje Bernabeu Digital, nastąpił przełom w tej sprawie. Francuski trener miał dać zielone światło co do transferu Eriksena.

Tym samym Real przejdzie najprawdopodobniej do negocjacji z Tottenhamem. Mówi się, że cała transakcja może kosztować ekipę „Królewskich” około 70 milionów euro.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy