Christian Eriksen z brakiem pozwolenia na grę w Serie A

Przypuszczenia dotyczące sytuacji Christiana Eriksena okazały się prawdziwe. Inter opublikował specjalny raport finansowy, w którym poruszył kwestię duńskiego pomocnika. Eriksen nie może obecnie uprawiać sportu na terenie Włoch.

Historię Christiana Eriksena zna chyba każdy kibic futbolu. W trakcie Euro 2020, a konkretniej podczas meczu z Finlandią, pomocnik Interu upadł na murawę i stracił przytomność. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy, życie 29-latka zostało uratowane.

Eriksen bez pozwolenia na grę

Przepisy we Włoszech dotyczące osób z tak poważnymi przejściami są bardzo surowe. Inter poinformował w swoim raporcie finansowym, iż Christian Eriksen nie spełnia warunków do osiągnięcia sprawności sportowej w kraju, dlatego nie dostał pozwolenia na grę w Serie A podczas kampanii 2021/2022. Mając jednak na uwadze wszelkie regulacje, trudno spodziewać się, by w przyszłości Eriksen otrzymał zielone światło na Półwyspie Apenińskim.

Otwiera to jednak furtkę na ewentualny transfer do innej ligi. Pozostaje pytanie, czy Christian Eriksen będzie chciał w ogóle wrócić do futbolu.