Claudio Ranieri próbuje przekonać obrońcę – „Jego transfer byłby dla nas fantastyczny”

Patrząc na obecną grę Fulham, mankamentem londyńskiej drużyny jest na pewno obrona. Zespół z Craven Cottage w obecnym sezonie zachował zaledwie dwa czyste konta w lidze. Wydaje się zatem, że transfer defensora jest w trwającym oknie priorytetem dla beniaminka Premier League. 

Zarząd klubu broniącego się przed spadkiem ma nawet konkretny plan. Gary Cahill od kilku tygodni jest łączony z przeprowadzką do Fulham. Kapitan „The Blues” nie może liczyć trwających rozgrywkach na regularne występy u Maurizio Sarriego. Wystarczy powiedzieć, że ostatni mecz w barwach Chelsea, 33-latek rozegrał 29 listopada, kiedy to jego zespół mierzyłsię na własnym stadionie z PAOK-iem.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Sugerując się doniesieniami mediów, Cahill powinien zasilić drużynę z Craven Cottage już na początku stycznia. Od grudnia bowiem sugerowano, że środkowy obrońca wyraził chęć zmiany barw, a sam klub piłkarza nie będzie sprawiał problemów. Niektórzy kibice „The Blues” mogli oczekiwać, że Gary dostanie szansę od Sarriego, by pożegnać się z kibicami zespołu. Anglik nie wystąpił jednak w najlepszym możliwym momencie (rywalizacji FA Cup) z nadzieją, że następną rundę rozegra już w barwach Fulham. Drużyna Ranieriego odpadła jednak dość niespodziewanie z tych rozgrywek.

W ostatnim wywiadzie, Claudio Ranieri wypowiedział się na temat doświadczonego zawodnika. Włoski szkoleniowiec jasno dał do zrozumienia, że Cahill zostałby przywitany w klubie bardzo serdecznie – Gary jest bardzo ważnym piłkarzem. Dla nas jego transfer byłby fantastyczny. Nie mam jednak informacji, czy chciałby on dołączyć do naszego zespołu i powalczyć o utrzymanie.

Zajmujące obecnie 19. miejsce w Premier League Fulham zakontraktowało już w trakcie tego okna jednego piłkarz. Londyński klub podpisał umowę z Ryanem Babelem.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy