Claudio Ranieri wraca do Premier League. Włoch przejmie beniaminka!

Od lipca 2021 roku Claudio Ranieri pozostaje bez pracy. Włoski szkoleniowiec zakończył wtedy swoją przygodę z Sampdorią, finiszując na dobrym, dziewiątym miejscu w tabeli. Wszystko wskazuje na to, iż 69-latek po trzech miesiącach wraca do pracy. Według ostatnich doniesień mediów, Ranieri zostanie trenerem Watford FC. 

Ranieri ma bogate doświadczenie w czterech topowych ligach. W kontekście angielskiej piłki, włoski trener prowadził Chelsea, Leicester oraz Fulham. Z ekipą „Lisów” sięgnął po sensacyjne mistrzostwo w sezonie 2015/2016. Jest to do tej pory największy sukces 69-latka w trenerskiej karierze.

Claudio Ranieri zostanie trenerem Watfordu

Po ponad dwóch latach przerwy, Claudio Ranieri ponownie pojawi się na Wyspach. Jak twierdzi włoskie Sky Sport, doświadczony szkoleniowiec zostanie trenerem ekipy Watford FC. Beniaminek Premier League pożegnał się z dotychczasowym szkoleniowcem – Xisco po siedmiu kolejkach, w których zespół zdobył siedem punktów i zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.

Dla Claudio Ranieriego będzie to czwarty angielski zespół. Ostatnią przygodę Włoch nie może wspominać najlepiej. 69-latek prowadził Fulham i zanotował raptem trzy zwycięstwa w siedemnastu spotkaniach.