Claudio Ranieri zainteresowany pracą w reprezentacji Polski?!

Cały czas czekamy na ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraźnym faworytem na ten moment wydaje się Andrij Szewczenko. Jak się jednak okazuje, chęć prowadzenia naszej kadry wyraził szkoleniowiec, który świętował mistrzostwo Anglii razem z Leicester. To oczywiście Claudio Ranieri. Włoch niedawno pożegnał się z Watfordem.

Na początku października Claudio Ranieri podjął się trudnego wyzwania. Mowa o pracy w ekipie „Szerszeni”. Władze Watfordu zasłynęli w przeszłości z braku cierpliwości do trenerów. Tym razem nie było inaczej. Ranieri pożegnał się z posadą kilka dni temu. Włoski szkoleniowiec chciałby jednak szybko podjąć się kolejnej pracy.

Ranieri chce poprowadzić reprezentację Polski?!

Jak informuje Piotr Koźmiński z serwisu WP Sportowe Fakty, Ranieri wyraził gotowość prowadzenia biało-czerwonej kadry, a jego kandydatura trafiła do rąk prezesa PZPN. Trudno jednak wyobrazić sobie, by Cezary Kuelsza zmienił wąskie grono nazwisk, jakie wskazał w kontekście wyboru selekcjonera.

CV włoskiego szkoleniowca z pewnością robi większe wrażenie niż w przypadku Szewczenki. Ranieri prowadził bowiem takie kluby jak Chelsea, Atletico Madryt, Inter, Juventus, Monaco, Roma, Leicester czy Atletico. Razem z ekipą „Lisów” sięgał po mistrzostwo Anglii.

Komentarze

komentarzy