Co dalej z Krystianem Bielikiem?

bb

Krystian Bielik odkąd trafił do Arsenalu, cały czas nie może przebić się do pierwszej drużyny Arsene’a Wengera. Wydaje się więc, że najbardziej naturalnym krokiem powinno być wypożyczenie, o którym coraz więcej się mówi w kontekście młodego Polaka. 

Zarówno były pomocnik Legii Warszawa, jak i Arsenal chcą wypożyczenia. Angielski klub chce, aby Polak ograł się na zapleczu Premier League, chociaż niewykluczone, że Bielik może trafić do jeszcze niższej klasy rozgrywkowej. Wcale nie będzie to niecodzienny ruch. Już wielu piłkarzy przechodziło podobną drogę i wracało do wielkiej piłki. Warto przypomnieć, że Krystian Bielik ma dopiero 19 lat i jeszcze cała kariera przed nim.

W kontekście wypożyczenia wymienia się  Blackburn Rovers z Championship. Klub ten zajmuje co prawda miejsce w strefie spadkowej i nie radzi sobie najlepiej w tegorocznych rozgrywkach, ale nie to jest najważniejsze. W końcu to tylko wypożyczenie, a najważniejszą sprawą jest regularna gra. Chociaż ten kierunek, według ekspertów, nie wydaje się zbyt dobry, ponieważ Blackburn obecnie potrzebuje piłkarzy doświadczonych.

Zainteresowanie Polakiem wyraził również III-ligowy Charlton Athletic jak poinformował portal Futbolfejs.pl. Na pewno jest to jedna z ważniejszych decyzji, która stoi przed Bielikiem. Wypożyczenie jest potrzebne i lepiej, żeby to była Anglia. Powrót do Polski mógłby zostać odebrany jako krok w tył i na pewno trochę by nim był. Bielik musi przejść przez standardowy proces oddzielenia dobrych piłkarzy od przeciętnych. Nie on pierwszy i nie ostatni.

Komentarze

komentarzy