„Co możemy więcej zrobić?” – Pep Guardiola tłumaczy stanowisko klubu w sprawie młodego piłkarza

Brahim Diaz w ostatnim czasie znalazł się niejednokrotnie na czołówkach gazet. Wszystko za sprawą sytuacji piłkarza „The Citizens” w klubie. Młody Hiszpan ma ważny kontrakt z Manchesterem tylko do końca 2019 roku i niewykluczone, że za niedługo pożegna się z angielską piłką. Jak przyznaje Pep Guardiola, zarząd klubu zrobił wszystko, by zatrzymać zawodnika.

Diaz zadebiutował w barwach „The Citizens” już we wrześniu 2016 roku. Hiszpan rozegrał 10 minut w meczu ze Swansea w ramach EFL Cup. Był to również jedyny mecz Manchesteru City w rozgrywkach 2016/2017, w którym Brahim w ogóle wystąpił. Znacznie częściej zawodnik pojawiał się w kolejnym sezonie. Pep Guardiola dawał szansę młodemu piłkarzowi w pucharach (Liga Mistrzów oraz Carabao Cup), a także pozwolił zadebiutować Diazowi w Premier League. Z miesiąca na miesiąc nadzieje pokładane w zawodniku były coraz większe.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W obecnym sezonie, Brahim zabłysnął w trakcie starcia Manchesteru City z Fulham w ramach 1/8 finału Carabao Cup. Diaz zagwarantował swojej drużynie awans do następnej rundy, strzelając dwa gole w tym meczu (spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0). Po udanym występie, zaczęła pojawiać się dyskusja na temat umowy zawodnika. Brahim ma bowiem ważny kontrakt z klubem tylko do końca czerwca 2019 roku. W związku z tym, każdy klub może podjąć rozmowy z piłkarzem już w zimowym oknie.

Klub zachował się doskonale

Jak poinformowały kilka dni temu angielskie media, o utalentowanego Hiszpana będzie starał się Real Madryt. „Królewscy” zamierzają przekonać w styczniu zawodnika, by ten podpisał z nimi kontrakt w momencie, kiedy umowa z Manchesterem City wygaśnie. Do sytuacji Diaza w Manchesterze oraz kwestii przedłużenia umowy odniósł się na konferencji prasowej Pep Guardiola – Moje zdanie jest takie, jeśli on nie chce z nami zostać, to powinien odejść. Chroniliśmy go, podobnie jak Sancho czy Fodena. On musi zadecydować. City obserwuje całą Anglię, by sprowadzić piłkarzy. Rozmawiamy z rodzinami i widzimy, czego oczekują. 

Ilu młodych piłkarzy w wieku 18 lub 19 lat gra co tydzień w czołowych klubach Europy? Trudno coś takiego znaleźć. Czasem musisz przejść pewien procesy. Co możemy zatem zrobić? Więcej niż wykonaliśmy? Nie ma na to szans. Klub zachował się doskonale. Pragnienie jest pragnieniem. Może oni wierzą, że w innych klubach dostaną więcej minut. Może to się stanie, może nie. 

Patrząc na rywalizację o pierwszy skład Manchesteru City, trudno dziwić się, że Brahim Diaz nie otrzymuje wystarczającej liczby minut. Czy jednak transfer Hiszpana do Realu zagwarantuje mu większą liczbę szans? Można z tym poważnie polemizować.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy