Co słychać u Arsene’a Wengera? Francuz opowiada o finale LE i powrocie do futbolu!

Arsene Wenger

13 maja 2018 roku. Tę datę powinien pamiętać praktycznie każdy kibic Arsenalu. W tym bowiem dniu, Arsene Wenger po raz ostatni poprowadził Arsenal. Od tego momentu, Francuz ma przerwę od piłki. Przez ponad rok, pojawiało się sporo plotek. Czy 69-latek powróci do futbolu? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie w ostatnim wywiadzie trenera.

Szkoleniowiec zespołu, dyrektor sportowy klubu. Arsene Wenger przymierzany był od 12 miesięcy z wieloma stanowiskami. Jak na razie, Francuz nie podjął żadnej nowej pracy w piłce po odejściu z Londynu. Czy taki stan rzeczy będzie trwać wiecznie? Wenger uchylił rąbka tajemnicy w kontekście swojej przyszłości.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

69-latek przyznał w wywiadzie, iż chce wrócić do piłki. Jest to wręcz pewny scenariusz – Chcę wrócić do futbolu, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. W jakiej roli? Tego jeszcze nie wiem. Nie ma bowiem znaczenia, czy to będzie funkcja szkoleniowca, czy też inna pozycja. Apetyt oraz chęci – to nadal we mnie tkwi. Początkowo podkreślałem, że chcę ponownie podjąć się trenowania. Po pewnym czasie, nastawienie uległo nieco zmianie. Doszedłem do wniosku, iż chcę dzielić się tym, co przeżyłem i nauczyłem się w życiu.

Kontrowersyjny finał

Francuz poruszył także kwestię najbliższego finału LE. Jak wiadomo, Arsenal zmierzy się w Baku z Chelsea. W kontekście tego starcia pojawiło się wiele kontrowersji. Mowa m.in. o występie Henrikha Mkhitaryana. Ormianin nie wybierze się z ekipą do Azerbejdżanu.

Coś takiego nie powinno się wydarzyć w futbolu oraz we współczesnym świecie. Polityczne aspekty nie powinny mieć miejsca w meczu piłki nożnej. Wspieram Arsenal i będę to robić do końca życia. To jest mój klub. Poświęciłem swoje życie tej drużynie. Oglądam ich jako fan. Nie lubię osądzać zespołu. Cieszę się, gdy wygrywają oraz martwią mnie momenty, gdy prezentują gorszy futbol. Staram się zachowywać odpowiedni dystans. – zakończył Francuz.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy