Co w tej sytuacji zrobiła bramkarka RPA?! [Wideo]

Bramkarz darmowe

W niedzielę odbył się mecz Holandii z RPA w ramach 1/8 finału MŚ kobiet. Reprezentantki europejskiego kraju wygrały 2:0. Koszmarny błąd popełniła bramkarka RPA.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Dobry mecz pogrzebany jednym błędem

Rola bramkarza jest bardzo niewdzięczna i boleśnie przekonała się o tym bramkarka RPA – Kaylin Swart. Holenderki mierzyły się w 1/8 finału MŚ kobiet z reprezentantkami Republiki Południowej Afryki. Po bramce w 9. minucie Holenderki, które były faworytkami rywalizacji, objęły prowadzenie. Swart spisywała się mimo to bardzo solidnie, a RPA miało kilka okazji, aby wyrównać.

W 68. minucie Kaylin Swart popełniła jednak fatalny błąd. Po niegroźnym strzale oddanym przez Beerensteyn, piłka wpadła do siatki. Bramkarka RPA chciała złapać ją w koszyczek, ale jedyne nieco zmieniła tor lotu piłki. Holandia wygrała 2:0.