Co z wielkimi transferami Realu? Jasna deklaracja Florentino Pereza!

Florentino Perez
Florentino Perez

Podczas każdego letniego okna, Real Madryt łączony jest z wielkimi nazwiskami. Spekulacje na temat wielkich transferów nie są przypadkowe. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, „Królewscy” zrealizowali kilka imponujących transakcji. Czy w tym roku będziemy świadkami takiego wzmocnienia? Florentino Perez wyklucza spektakularny transfer.

Paul Pogba, Kylian Mbappe, Eduardo Camavinga oraz Kai Havertz. Co łączy tych piłkarzy? Całą czwórkę niejednokrotnie przymierzano do Realu. Każda pojedyncza transakcja kosztowałaby „Królewskich” przynajmniej 70 milionów euro. W kontekście Mbappe są to oczywiście zdecydowanie większe pieniądze.

Nie będzie wielkich transferów

Z wypowiedzi Florentino Pereza jasno wynika, iż żaden z wymienionych zawodników nie trafi w najbliższym czasie na Estadio Santiago Bernabeu. Real nie przeprowadzi bowiem wielkich transferów – Nie zrealizujemy dużych transakcji. Sytuacja jest bardzo zła. Nie możemy prosić piłkarzy o obniżkę pensji, by poprawić naszą pozycję, jednocześnie przeprowadzając ogromne wzmocnienia.

To może poczekać. Real Madryt wróci do wielkich transferów, kiedy sytuacja się zmieni – oznajmił Perez w rozmowie z El Transistor.

Przede wszystkim sprzedaż?

Można zatem przypuszczać, że „Królewscy” sprowadzą zawodników, którzy najwyżej uzupełnią skład. Zdecydowanie inaczej może z kolei wyglądać sytuacja w kontekście sprzedaży piłkarzy. Z klubem już pożegnał się Achraf Hakimi. Klub z Madrytu ma nadzieję, że uda się także znaleźć zespół dla Jamesa Rodrigueza.